pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Balkan Playground Michał Korta

Dane szczegółowe:
Wydawca: Międzynarodowe Centrum Kultury
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 96 s.
EAN: 9788363463700
ISBN: 978-83-6346-370-0
Data: 2017-11-13
30.94  39.00  8.06 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Balkan Playground Michał Korta - Michał Korta - opis książki:

Pod koniec lata 2014 roku Michał Korta wyrusza w drogę. Bez planów, oczekiwań, bez daty powrotu. Jego jedynym celem jest zobaczenie Bałkanów. Odwiedza osiem krajów, nieśpiesznie podróżując samochodem, który na kilka miesięcy staje się jego domem. Robi zdjęcia ludzi i miejsc, tu i teraz. Efektem tej podróży jest album prezentujący ponad trzydzieści skondensowanych fotograficznych opowieści.

Starannie skomponowane portrety, wyludnione krajobrazy, pozornie nieznaczące, banalne detale to stale powracające motywy w fotografiach Korty. Układają się one nie tylko w intrygujące wizualnie historie, ale też odsłaniają atmosferę świata zawieszonego między przeszłością, a teraźniejszością. I choć perspektywa zewnętrznego obserwatora i outsidera niesie ze sobą ryzyko stereotypizacji i uogólnień, to artysta daleki jest od poszukiwania powierzchownego orientalizmu i łatwej egzotyki.

Miljenko Jergović - jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy chorwackich napisze o jego pracach tak: "Korta nie fotografuje jak cudzoziemiec. I to jest komplement. Jego fotografie bardzo przypominają "Taksim" Stasiuka. Jest to ten sam rodzaj szacunku dla obumierającego, odchodzącego świata doby transformacji. Tak jak Stasiuk, Korta jest człowiekiem ze wschodu Europy i tę wschodniość w jego zdjęciach się czuje. Ludzie z zachodu Europy, cóż, przeważnie nie są w stanie widzieć. A szkoda"

Książka „Balkan Playground Michał Korta” - oprawa twarda - Wydawnictwo Międzynarodowe Centrum Kultury.

Książka posiada 96 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Balkan Playground Michał Korta"
Produkty podobne:
Droga 816 - okładka książki
Droga 816 Michał Książek
Zaraz wybuchnie - okładka książki
Zaraz wybuchnie Michał Komar
Rodzina. Ostatni bastion - okładka książki
Rodzina. Ostatni bastion Michał Krajski