pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Bajki z dna Bałtyku
Bajki z dna Bałtyku 29.17 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Bałtyckie zwierzaki
Bałtyckie zwierzaki 24.05 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Kolekcja niezapomnianych bajek
Kolekcja niezapomnianych bajek 32.07 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
Bajki z dna Bałtyku
książka:

Bajki z dna Bałtyku

Dane szczegółowe:
Wydawca: MARPRESS
Rok wyd.: 2018
Oprawa: miękka
Ilość stron: 132 s.
Wymiar: 200x220 mm
EAN: 9788375281569
ISBN: 978-83-7528-156-9
Data: 2018-09-17
Cena wydawcy: 51.45 złpozycja niedostępna

Bajki z dna Bałtyku - Agata Półtorak - opis książki:

Tym razem Autorka zabiera dzieci w podróż w głębiny Morza Bałtyckiego. Dowiedzą się jak ono powstało, poznają wielu jego mieszkańców i podsłuchają o czym rozmawiają, gdy nikt nie widzi. Dowiedzą się też, że wiele zachowań ludzi wpływa na życie morza, o czym należy pamiętać, np. gdy wypoczywamy na nadmorskich plażach.

Opowieść przedstawiona jest w przyjaznej formie krótkich bajek, w które Autorka zręcznie wplotła informacje o gatunkach stworzeń zamieszkujących Bałtyk - ich wyglądzie, biologii i zwyczajach, a również o tym jak możemy sprawić żeby ich życie w pobliżu ludzi było łatwiejsze i bezpieczne. Uzupełnieniem bajek jest umieszczony na końcu atlasik, z pomocą którego jeszcze lepiej poznamy naszych bohaterów.

Jak pisze Autorka - książka Bajki z dna Bałtyku jest efektem mojej przyrodniczej pasji pielęgnowanej od dzieciństwa, a także potrzeby zmyślania i opowiadania bajek. Miłość i szacunek do przyrody wyniosłam z rodzinnego domu, odkrywałam nazwy gatunków, oglądałam, podziwiałam i starałam się zrozumieć. Nie przeszło mi to z wiekiem, przyroda zachwyca mnie, zadziwia i skłania do ciągłego odkrywania jej tajemnic. Ogromną inspiracją jest dla mnie nurt ekologii głębokiej z teorią biocentryzmu, lubię patrzeć na świat z perspektywy, gdzie my - ludzie, nie jesteśmy najważniejsi, lecz tak samo ważni jak inne stworzenia.

Agata Półtorak - z wykształcenia nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Od wielu lat zajmuje się ilustratorstwem. Jest również autorką książek dla dzieci m.in. opublikowała: Szmatki z tęczowej szufladki (2009), Bee, mee i kukuryku (2010), Baraszkujemy. 20 prostych zabaw z malutkim dzieckiem (2012) oraz serię Mała wiedźma Jagodzia (2007). W ramach współpracy z placówkami oświatowymi i kulturalnymi prowadzi warsztaty literackie i twórcze dla dzieci i rodzin. Od kilku lat zajmuje się gawędziarstwem, opowiadając baśnie w konwencji teatru Kamishibai. Mieszka w Sopocie z mężem i córkami.

Książka „Bajki z dna Bałtyku” - oprawa miękka - Wydawnictwo MARPRESS.

Książka posiada 132 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Bajki z dna Bałtyku"
Agata Półtorak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sen Alicji czyli jak działa mózg - okładka książki
Sen Alicji czyli jak działa mózg Jerzy Vetulani, Maria Mazurek, Marcin Wierzchowski