pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Bajki

Autor książki:

Ezop

Dane szczegółowe:
Wydawca: FORMAT
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 60 s.
Wymiar: 260x320 mm
EAN: 9788361488804
ISBN: 978-83-61488-80-4
Data: 2011-11-10
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Prosty, bardzo przystępny, a zarazem mądry przekaz, mistrzostwo obrazowania, inteligentny dowcip - oto największe bogactwo bajek Ezopa. O tym półlegendarnym autorze wiemy niewiele ponad to, że żył w VI wieku p.n.e., był niewolnikiem na greckiej wyspie Samos i tworzył bajki, które dały początek historii tego gatunku.
Bajki Ezopa, prawdziwy skarb literatury, doczekały się już tysięcy edycji na całym świecie. W wydaniu, które trzymasz w ręku, dzięki zjawiskowym ilustracjom Jeana-François Martina, bajki zyskały wyraźny rys współczesności, pozostając zarazem wierne tekstom źródłowym. Doskonały przykład klasyki, która na zawsze pozostaje aktualna.
Książka otrzymała Bologna Ragazzi Award - nagrodę główną w kategorii ,,Fikcja na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej w Bolonii. Oto fragment uzasadnienia werdyktu: Doskonałe ilustracje rozbrzmiewające mocą tajemnych pieśni, linie pełne aluzji, intrygujące twarze, mistrzostwo w modulowaniu tonacjami, symfonia ochry i szarości - wszystko to skąpane jest w zniewalającym, spinającym całość surrealistycznym świetle. Ta książka - prawdziwa ,,bajka nad bajkami - jest arcydziełem sztuki typografii perfekcyjnie łączącym w sobie piękno liternictwa z wyjątkową i pełną harmonii grą delikatnych, ulotnych barw.

Książka "Bajki" - Ezop - oprawa twarda - Wydawnictwo FORMAT. Książka posiada 60 stron i została wydana w 2011 r.