pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Autobiografia. Błogosławiona Matka Maria Teresa od św. Józefa
książka:

Autobiografia. Błogosławiona Matka Maria Teresa od św. Józefa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Agape
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 428 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788364774362
ISBN: 978-83-6477-436-2
Data: 2017-03-11
Cena wydawcy: 28.00 złpozycja niedostępna

Autobiografia. Błogosławiona Matka Maria Teresa od św. Józefa - opis książki:

Zawsze wielbić i chwalić Boga! Te słowa z ust Służebnicy Bożej Marii Teresy od św. Józefa, skierowane krótko przed śmiercią do jej sióstr, można uznać za podsumowanie jej nauki, życia i misji w Kościele i świecie. Poprzez kontemplację Najświętszego Serca Jezusa wzrastała ona w miłości Boga i bliźniego aż do heroizmu i przelewała tą miłość w dziełach miłosierdzia dla ludzi opuszczonych i biednych.
Autobiografia Matki Marii Teresy jest wyjątkowym dokumentem. Opisuje jej przejście z Kościoła Ewangelicko-Luterańskiego do Kościoła Katolickiego, powołanie do życia nowego zgromadzenia zakonnego, które patrząc z perspektywy czasu dokonało się niemal błyska- wicznie, i wreszcie, okupiony wieloma przeciwnościami i zmaganiem z niepewnością, sukces dzieła.
Ta książka stała się prawdziwą autobiografią, właśnie dlatego, że nigdy autobiografią być nie miała. Autorka opowiada nam o tym, jak była prowadzona przez Boga począwszy od najmłodszych lat. Być może pragnęlibyśmy rozpoznać psychologiczne źródło oraz rozwój jej niemal instynktownego katolicyzmu, gdyż tak było to postrzegane przez jej własną rodzinę. Podobnie chcielibyśmy poznać założenie oraz konkretną wizję tego, do czego czuła się zaproszona przez Boga na poszczególnych etapach jej rozwoju, który zmierzał do powołania zgromadzenia zakonnego poświęconego posłudze ubogim.
Nie można powstrzymać się od zachwytu nad jej autentyczną pokorą i szacunkiem wobec przełożonych Kościoła i równie silną wolą realizo- wania tego, czego jak rozumiała Bóg od niej oczekuje. Zasadniczo, nigdy nie wątpiła, że Bóg ma względem jej życia jakiś plan.
(Arcybiskup Toronto Kardynał Alojzy Ambrozik)

Książka „Autobiografia. Błogosławiona Matka Maria Teresa od św. Józefa” - oprawa miękka - Wydawnictwo Agape.

Książka posiada 428 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Autobiografia. Błogosławiona Matka Maria Teresa od św. Józefa"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Święty Antoni z Padwy - okładka książki
Święty Antoni z Padwy Domenico Agasso jr