pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Aureola. Od Stanisława do Karola cz. 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: Promyczek. Wydawnictwo Diecezji Tarnowskiej
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 32 s.
Wymiar: 145x195 mm
EAN: 9788393318216
ISBN: 978-83-933182-1-6
Data: 2016-02-12
Cena wydawcy: 29.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Aureola to pełne ciepła codziennych rozmów spotkania rozśpiewanego rodzeństwa Karolinki i Piotrusia (kukiełek) z zakonnikiem Nikodemem (aktorem) i maleńką, białą jak anioł papugą Mądralką (pacynka). Bohaterowie widowiska spotykają się w namiastce Raju-klasztornym ogrodzie z OKNEM DO NIEBA, w którym kryje się „aureoloskop”. Ogród jest pełen śladów legend i tajemnic związanych z polskimi świętymi. To tutaj w dzieciach rozbudzana jest ciekawość fenomenem świętych-przyjaciół Pana Boga. Dzieciom, poprzez przykłady z ich życia prezentowane są takie wartości i cnoty jak altruizm, czystość, poświęcenie, męstwo, pobożność, hojność i wiele innych.

Na płycie znajdują się filmy o świętych:

-Święta Rodzina - przy okazji budowania szopki dla Najważniejszej Rodziny wujcio Nikodem opowiada na pytania: Kto jest świętym i dlaczego - co w człowieku jest świętego? Dlaczego mamy świętych i błogosławionych? Czy są w niebie święci anonimowi, czyli tacy nieznani z imienia?
-Święty Stanisław ze Szczepanowa - piękna krakowska szopka, w której pojawiają się święci związani z królewskim grodem, jest pretekstem, aby przybliżyć pierwszego świętego z Krakowa, od którego zaczyna się AUREOLA - filmowa opowieść o najbardziej znanych polskich świętych i błogosławionych.

-Święta Kinga - podobnie jak wiele dziewczynek, Karolinka postanowiła przebrać się za księżniczkę i w ten sposób dała okazję, aby wujcio Nikodem opowiedział piękną historię św. Kingi - fundatorki wielu kościołów i klasztorów, której zawdzięczamy także odkrycie soli w Bochni i Wieliczce.

Książka "Aureola. Od Stanisława do Karola cz. 1" - oprawa twarda - Wydawnictwo Promyczek. Diecezji Tarnowskiej. Książka posiada 32 stron i została wydana w 2015 r.