pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Atlas ziół. Przydatny z natury rzeczy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Pascal
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 272 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788375136562
ISBN: 978-83-7513-656-2
Data: 2010-10-12
pozycja niedostępna

Opis książki:

Polska jest krajem o dużym zróżnicowaniu środowiska przyrodniczego, a co za tym idzie, o dużej różnorodności ziół. Krajobraz naszego kraju obejmuje góry, pogórze, wyżyny, pojezierza, wybrzeże morskie, puszcze, obszary rolne, naturalne rzeki i jeziora. To ogromne bogactwo siedlisk tworzy bardzo dogodne warunki bytowania zarówno gatunkom pospolitym, jak i tym rzadszym oraz zagrożonym.
Na uwagę zasługuje fakt, że 16-20% produkcji światowej roślin zielarskich należy właśnie do Polski. Z czego ok. 80% to zioła pochodzące z upraw, a 20% - ze stanowisk naturalnych.
Atlas ziół to bogato ilustrowana książka, w której miłośnik przyrody znajdzie opis 200 gatunków roślin leczniczych, rosnących dziko lub uprawianych w naszej strefie klimatycznej. Niektóre z nich są ciągle wykorzystywane jako surowce w przemyśle farmaceutycznym, inne były lub są do dziś stosowane wyłącznie w medycynie ludowej. Oprócz istotnych informacji o siedlisku, surowcu zielarskim czy zastosowaniu leczniczym poszczególnych ziół można znaleźć ciekawostki dotyczące każdego gatunku oraz słowniczek trudniejszych pojęć. Książka na pewno przyda się tym, którzy chcą samodzielnie rozpoznawać, i być może stosować, napotkane rośliny lecznicze. Niewielkie rozmiary i bogata część ilustracyjna sprawiają, że będzie przydatna w trakcie wędrówek po lasach i łąkach.
Atlas ziół jest idealną propozycją dla miłośników przyrody, nauczycieli i uczniów. Stanowi świetny pomysł na piękny i zarazem praktyczny prezent.

Książka "Atlas ziół. Przydatny z natury rzeczy" - Marek Kosiński, Renata Krzyściak-Kosińska - oprawa miękka - Wydawnictwo Pascal. Książka posiada 272 stron i została wydana w 2010 r.