pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Atlas świata dla młodych odkrywców

Autor książki:

Eryk Chilmon, Joanna Legan

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 72 s.
Wymiar: 205x285 mm
EAN: 9788382793598
ISBN: 978-83-8279-359-8
Data: 2022-07-20
22.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Ta wartościowa publikacja popularnonaukowa dla dzieci w wieku od 8 do 12 lat to kompendium wiedzy o geografii, przyrodzie, gospodarce i kulturze dzisiejszego świata, o jego wielkich regionach, oceanach i najważniejszych państwach.

Książka opatrzona jest bogatym materiałem graficznym: mapami, ilustracjami i fotografiami.

Teksty - napisane wartkim i klarownym stylem - w atrakcyjny sposób przybliżają nie tylko wiedzę o poszczególnych aspektach geograficznych, przyrodniczych i społeczno-gospodarczych Ziemi, ale także o związkach i interakcjach zachodzących pomiędzy sferą środowiskową a kulturą ludzką.

Wielkim atutem atlasu jest przybliżenie młodemu czytelnikowi, na czym polega praca geografa, w szerokim rozumieniu tego pojęcia. Książka wprowadza między innymi młodego odkrywcę lądów i cywilizacji w arkana kartografii, ucząc go czytać mapy Ziemi, kontynentów i krajów, opisujące geografię, przyrodę, gospodarkę, a także ciekawostki architektoniczne i kulturowe.

Atlas opatrzony jest słowniczkiem wyjaśniającym trudniejsze pojęcia z dziedziny geografii. Znajdujący się na ostatnich stronach indeks ułatwia wyszukiwanie nazw własnych i nawigację po różnych partiach książki.

Książka "Atlas świata dla młodych odkrywców" - Eryk Chilmon, Joanna Legan - oprawa twarda - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 72 stron i została wydana w 2022 r. Cena 22.07 zł. Zapraszamy na zakupy!