pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Atlas geograficzny do liceum ogólnokształcącego i technikum

Dane szczegółowe:
Wydawca: Demart
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
EAN: 9788379122776
ISBN: 978-83-7912-277-6
Data: 2019-07-29
18.43  34.90  16.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Atlas geograficzny przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych łączy ujęcie globalne (na mapach świata), z przeglądem regionalnym (kontynenty i części kontynentów), który najszczegółowiej został opracowany dla Polski. Charakterystyka środowiska naturalnego, zagadnienia społeczne i gospodarcze są oparte na najnowszych danych statystycznych i opracowaniach specjalistów. Na bieżąco są wprowadzane zarówno zmiany polityczne (np. Sudan Południowy), jak i nowe podziały wprowadzane przez naukowców (np. Ocean Południowy) czy też ważne dla naszej przyszłości działania gospodarcze (gaz łupkowy w Polsce).

Stały zestaw map tematycznych opracowanych dla każdego kontynentu umożliwia przeprowadzanie analiz porównawczych, które wzbogacają mapy tematyczne oddające specyfikę danego regionu (np. zmiany powierzchni Jeziora Aralskiego, klęski żywiołowe w Ameryce Północnej, Unia Europejska itd.). Szczególnie obszerne są części poświęcone zagadnieniem omawianym w skali całego świata oraz charakteryzujące nasz kraj co odzwierciedla wymogi nowej podstawy programowej. W atlasie omówiono też rodzaje i własności odwzorowań kartograficznych oraz umieszczono flagi i herby państw. Ważnym uzupełnieniem map jest indeks miejscowości i nazw geograficznych. Atlas to cenna pomoc również dla ucznia przystępującego do matury z geografii w wersji rozszerzonej oraz dla nauczycieli przedmiotu.

Książka "Atlas geograficzny do liceum ogólnokształcącego i technikum" - praca zbiorowa - oprawa miękka - Wydawnictwo Demart. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2019 r. Cena 18.43 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]