pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Armia Chanatu Krymskiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Inforteditions
Rok wyd.: 2024
Oprawa: miękka
Ilość stron: 293 s.
EAN: 9788367730624
ISBN: 978-83-6773-062-4
Data: 2024-06-03
50.28 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:

Spis treści:

Wprowadzenie

I. Strategia Chanatu Krymskiego

II. Organizacja kampanii

III. Życie codzienne wojska krymskiego

IV. Relacje z sąsiadami

Zakończenie

Bibliografia

O książce:

O strategii Chanatu Krymskiego decydowały interesy polityczne i gospodarcze tego państwa. Przez trzy i pół wieku władze Krymu wykorzystywały siły zbrojne do realizacji celów politycznych i wzbogacania się jego ludności.

Armia służyła zarówno do bezpośrednich działań zbrojnych w postaci najazdu na tereny wroga, jak i do demonstracji swojej siły. Chanat Krymski praktykował budowę twierdz, zapewniając kontrolę nad swoim terytorium poprzez budowę poszczególnych umocnień lub nawet całej sieci fortów i twierdz oraz umieszczanie w nich garnizonów.

Doktryna polityki zagranicznej Bakczysaraju opierała się na koncepcji utrzymania równowagi sił w regionie, uniemożliwiając jakiemukolwiek sąsiedniemu państwu wzmocnienie się poprzez osłabienie innych krajów. Przesunięcie równowagi sił w stronę jednej ze stron prowokowało militarną odpowiedź Krymu i jego wsparcie dla słabszej strony. Tym samym Jurta Krymska była gwarantem równowagi geopolitycznej w Europie Wschodniej

O autorze:

Amet-chan A. Szejchumierow (1992), młodszy pracownik naukowy Instytutu Historii im Sz. Mardżani Akademii Nauk Republiki Tatarstanu w Kazaniu (Rosja). W kręgu jego zainteresowań naukowych znajdują się sprawy wojskowe Chanatu Krymskiego. Autor kilkunastu publikacji dotyczących różnych aspektów wojskowości Tatarów krymskich.

Książka "Armia Chanatu Krymskiego" - Amet-chan A. Szejchumierow - oprawa miękka - Wydawnictwo Inforteditions. Książka posiada 293 stron i została wydana w 2024 r. Cena 50.28 zł. Zapraszamy na zakupy!