pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Armagedon i Paranoja

Autor książki:

Rodric Braithwaite

Dane szczegółowe:
Wydawca: Horyzont
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 544 s.
EAN: 9788324042890
ISBN: 978-83-2404-289-0
Data: 2019-07-03
Obniżka ceny! 55.14  59.90  4.76 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W wojnie jądrowej nie ma zwycięzców
6 sierpnia 1945 roku, godzina 8.15, Hiroszima. Na tle nieba pojedynczy samolot zrzuca bombę. 43 sekundy później miasto wraz z mieszkańcami wyparowuje, znika z powierzchni ziemi.

Tak zaczyna się nowa era w dziejach świata. Czas atomu. Ludzkość dostaje do rąk broń, która jest w stanie unicestwić planetę. Świat rozpada się na części. Rozpoczyna się wyścig zbrojeń. Pełni zaangażowania naukowcy rozgryzają tajemnice natury. Posłuszni wojskowi skrupulatnie planują możliwe manewry, a politycy borykają się z podjęciem decyzji, których konsekwencje mogą się okazać nie do przyjęcia. Patriotycznie nastawieni obywatele godzą się z tym, że ich kraj potrzebuje ostatecznego środka obrony. Protestujących nikt nie słucha.

W tej opowieści występują liczne czarne charaktery - i to po obu stronach żelaznej kurtyny. To mroczny czas paranoicznego strachu przed nuklearną katastrofą.

Zarówno Trumana, jak i Trumpa, tak Chruszczowa, jak i Putina - myśl o potędze, którą się dysponuje, przerażała i przeraża wszystkich. To nie zmienia się od lat.

Dysponujemy bronią zbyt potężną, by można jej było użyć. Zniszczyłaby naszą cywilizację w kilka sekund. Wystarczy błędna ocena sytuacji, zamach terrorystyczny lub czysty przypadek.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Książka "Armagedon i Paranoja" - Rodric Braithwaite - oprawa twarda - Wydawnictwo Horyzont. Książka posiada 544 stron i została wydana w 2019 r. Cena 55.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]