pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Architektura VII dnia
Księgarnia »
Książki »
książka:

Architektura VII dnia

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Bęc Zmiana
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 420 s.
Wymiar: 150x210 mm
EAN: 9788362418688
ISBN: 978-83-62418-68-8
Data: 2016-12-06
Cena wydawcy: 46.67 złpozycja niedostępna

Architektura VII dnia - opis książki:

Architektura VII dnia to ponad 3000 kościołów rzymskokatolickich zbudowanych w czasach PRL. Wznoszenie świątyń było wówczas znakiem zarówno wiary, jak i protestu przeciwko programowo ateistycznemu państwu. Wybudowane w czynie społecznym, ze zdobytych z trudem materiałów, kosmiczne formy kościołów stały się wyłomem w sztywnym szablonie architektonicznym scentralizowanego państwa. Znajdujące się w szarej strefie, a przez to nie do końca sformalizowane, budowy świątyń przyciągały utalentowanych architektów obietnicą twórczej wolności. Dziś stanowią one najbardziej oryginalne dziedzictwo polskiej architektury XX wieku.

Książka Architektura VII dnia to pierwszy przewodnik po architekturze powojennych polskich kościołów. Składają się na niego setki fotografii, dziesiątki infografik, rozmowy z projektantami świątyń i badaczami architektury, a także szlak turystyczny po 408 najciekawszych obiektach w całym kraju.

„Połączenie architektury, polityki i społecznego aktywizmu sprawia, że Architektura VII dnia jest projektem nie tylko niezwykle aktualnym, ale wręcz wyznaczającym przyszłość architektonicznego dyskursu"  – Arch Daily

Książka „Architektura VII dnia” - oprawa miękka - Wydawnictwo Fundacja Bęc Zmiana.

Książka posiada 420 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Architektura VII dnia"
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: