pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Fragmenty lustra (wer.pol.)
Fragmenty lustra (wer.pol.) 70.81 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Krytyka fotografii. Jak rozumieć
Krytyka fotografii. Jak rozumieć obrazy 40.90 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Art Africa
Art Africa 88.61 zł pozycja dostępna!
książka:

Archeologia modernizmu. Michael Fried, fotografia i nowoczesne doświadczenie sztuki

Dane szczegółowe:
Wydawca: PWSFTv i T
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 308 s.
EAN: 9788365501196
ISBN: 978-83-6550-119-6
Data: 2018-03-09
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna

Archeologia modernizmu. Michael Fried, fotografia i nowoczesne doświadczenie sztuki - Krzysztof Pijarski - opis książki:

Przedmiotem książki Krzysztofa Pijarskiego jest "modernizm", choć jej celem nie jest ustalenie pewnej czy też dającej się obronić definicji problemu, lecz w gruncie rzeczy jego ponowne opisanie, skomplikowanie, wzbogacenie, jako problemu właśnie. Przyjęło się opisywać krytyków modernistycznych jako dogmatycznych i nierefleksyjnych, jako tych, którzy nie rozpoznali najważniejszych przemian w sztuce XX wieku. Sztandarowym przykładem był oczywiście Clement Greenberg oraz tytułowy Michael Fried. Teksty tego drugiego zostały tu potraktowane jako swego rodzaju "soczewka" pozwalająca wyraźniej zarysować kontury przedmiotu dociekań. Równie istotna dla książki jest metafora fotograficzna, która wynika z przeświadczenia, że to właśnie wejście fotografii w pole sztuki nie tyle, jak chcieliby niektórzy krytycy, położyło kres modernizmowi artystycznemu, co dokonało dogłębnej zmiany naszego rozumienia sztuki w ogóle. Metafora fotograficzna stała się w związku z tym zasadą konstrukcyjną książki, podzielonej nie na rozdziały, lecz na serię migawkowych ujęć nieostrego przedmiotu refleksji, ukazujących go w detalach, aspektach, przebłyskach, raczej niż w pełni go eksponując.

Książka „Archeologia modernizmu. Michael Fried, fotografia i nowoczesne doświadczenie sztuki” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo PWSFTv i T.

Książka posiada 308 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Archeologia modernizmu. Michael Fried, fotografia i nowoczesne doświadczenie..."
Krzysztof Pijarski - autor m.in.: