pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Aplikacje 2011. Tom 1
książka:

Aplikacje 2011. Tom 1

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 167x235 mm
EAN: 9788376206219
ISBN: 978-83-7620-621-9
Data: 2011-04-26
Cena wydawcy: 79.00 złpozycja niedostępna

Aplikacje 2011. Tom 1 - Piotr Kamiński, Urszula Wilk - opis książki:

Aplikacje 2011. Radcowska, adwokacka, notarialna. Egzamin wstępny i końcowy. Testy. Przepisy. Objaśnienia. Tom 1 to pierwsza część trzytomowej publikacji napisana specjalnie z myślą o osobach przygotowujących się do egzaminów wstępnych na aplikacje prawnicze. Publikacja będzie również przydatna do powtórki przed egzaminem końcowym, cenna także dla osób pragnących utrwalić wiedzę przed kolokwiami z różnych dziedzin prawa. Publikacja ta: zawiera ponad 1000 autorskich pytań testowych z aktów prawnych, które w roku 2011 będą stanowić podstawę opracowania pytań testowych na egzaminy wstępne na aplikacje adwokacką, radcowską i notarialną, skonstruowanych na takiej samej zasadzie jak pytania na egzaminie wstępnym na te aplikacje, prezentuje brzmienie podstawy prawnej każdej odpowiedzi oraz objaśnienia i orzecznictwo dotyczące poszczególnych zagadnień, co umożliwia szybką i efektywną naukę, zwraca szczególną uwagę na tzw. słowa pułapki, bardzo często pojawiające się w wariantach odpowiedzi w pytaniach testowych na egzaminie, tj. tylko oraz wyłącznie zakres tematyczny niniejszego tomu obejmuje: prawo karne, postępowanie karne, prawo karne skarbowe, prawo wykroczeń, postępowanie w sprawach o wykroczenia, przepisy Konstytucji RP, przepisy Traktatu o Unii Europejskiej i Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej, regulacje ustawy - Prawo o adwokaturze oraz Kodeksu etyki adwokackiej, regulacje ustaw o ustroju sądów powszechnych i administracyjnych oraz o ustroju Sądu Najwyższego i o Trybunale Konstytucyjnym, aneks z wykazami aktów prawnych, z których wybrane będą stanowić podstawę opracowania pytań na egzamin radcowski oraz egzamin adwokacki, z ośrodkami przeprowadzającymi nabór na aplikacje: adwokacką, radcowską oraz notarialną, kodeksami etyki zawodowej oraz regulaminami odbywania aplikacji.
W kolejnych tomach znajdują się testy m.in. z: prawa i postępowania cywilnego, prawa rodzinnego, prawa handlowego, prawa administracyjnego, prawa budowlanego, prawa pracy.

Książka „Aplikacje 2011. Tom 1” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 464 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Aplikacje 2011. Tom 1"
Piotr Kamiński, Urszula Wilk - autor m.in.:
Tysiąc i jedna opera - okładka książki
Tysiąc i jedna opera Piotr Kamiński;
Produkty podobne:
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa - okładka książki
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości... Joanna Ablewicz, Stefan Jaworski, Tomasz Sadurski, Agata Szoplińska
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa - okładka książki
Egzaminy Prawnicze Ministerstwa Sprawiedliwości... Grzegorz Witczak, Marcin Kołakowski, Daniel Kupryjańczyk, Michał Rojewski, Ewa Stawicka