pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Antyduchowość 2

Autor książki:

Igor Witkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: WIS-2
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 232 s.
EAN: 9788396173058
ISBN: 978-83-9617-305-8
Data: 2022-10-03
49.27 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Książka ta kontynuuje opis osiemnastowiecznych patologii kościelnych, choć głównym tematem są patologie psychiki ludzi (miłości), bo naprawdę to one tworzyły zapotrzebowanie, jakie Kościół swymi osobliwymi praktykami jedynie realizował. Książka nosi podtytuł "Przestroga przed nawrotem miłości niszczącej". Podobnie jak Nieznana historia ewolucji miłości, jest to opis całkiem sporego sektora dziejów ludzkości, który jest kompletnie pomijany przez naukę - przez wszystkich. Jest tak dlatego, że w ogóle nie pasuje do tego, jak wyobrażano sobie dotychczas rozwój ludzkości. Ponieważ jest to niepojęte, to pozostaje białą plamą bez względu na swą skalę i wagę.

Ujawnienie patologii tyleż szokujących, co powszechnych, najlepiej jednak pokazuje co blokuje rozwój ludzkości, a ujrzenie przy okazji co blokuje widzenie takich odsłon historii przez naukę, przenosi cały problem w realia obecnych przemian. Uświadomienie sobie takich blokad percepcyjnych jest bowiem warunkiem wyjścia z pułapek, jakie ludzkość wytworzyła i jakie ją wkrótce przerażą.

Jest to jednak książka, którą da się czytać - jest podobną HISTORIĄ SENSACYJNĄ, jak pierwszy tom, tyle że część powieściowa zajmuje tu dwie trzecie całości, a suplementy faktograficzne są dwa i bibliografia jest kilkukrotnie dłuższa. Współczynnik nowości przedstawionych informacji jest też wyższy niż w przypadku pierwszej części, więc zapewne więcej osób przedstawione fakty zaskoczą.

Książka "Antyduchowość 2" - Igor Witkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo WIS-2. Książka posiada 232 stron i została wydana w 2022 r. Cena 49.27 zł. Zapraszamy na zakupy!