pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Anny Świrszczyńskiej odkrywanie rzeczywistości

Autor książki:

Wioletta Bojda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 436 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788360781838
ISBN: 978-83-60781-83-8
Data: 2016-06-24
Cena wydawcy: 40.01 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Monografia przedwojennej (i wojennej) twórczości oraz biografii Anny Swirszczyńskiej poważnie modyfikuje dotychczasowy obraz pisarki. Możemy ją zobaczyć w s wietle nieznanych źródeł, zapoznanych kontekstów, a wiele nowego wnoszą efektowne i przekonujące interpretacje dr Bojdy. Jej ogromna wiedza o epoce, bogactwo historycznych szczegółów, świetny styl i pasjonująca narracja — to dodatkowe walory tej książki.

prof. zw. dr hab. Aleksander Nawarecki

W centrum uwagi (...) pojawia się figura poety, a raczej poetki, pokazana od nieznanej strony - w roli prozaika, autora słuchowisk radiowych, czasopism dla dzieci, a nawet prób naukowych.

(...) Jest to bardzo wnikliwe studium biograficzne, odkrywające nie tylko nowe fakty, ale i teksty. Bohaterkę książki, Annę Świrszczyńską, poznajemy w okresie przedwojennym, kiedy opublikowała jedynie Wiersze i prozę (1936). O jej młodości niewiele wiadomo.

Dziś, jako autorka tomów Budowałam barykadę i Jestem baba, cieszy się dużym, wciąż rosnącym zainteresowaniem (...), ale tylko w dwóch aspektach - wojennym (analogie z Białoszewskim i „cywilną" wizją powstania warszawskiego) i kobiecym (brawurowy feminizm). Tymczasem Wiołetta Bojda odkrywa inną Świrszczyńską.

prof. dr hab. Marek Bieńczyk

Książka "Anny Świrszczyńskiej odkrywanie rzeczywistości" - Wioletta Bojda - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK. Książka posiada 436 stron i została wydana w 2016 r.