pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Amerykańska rewolucja seksualna

Autor książki:

Pitirim A. Sorokin

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wektory
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 159 s.
Wymiar: 148x210 mm
EAN: 9788365842374
ISBN: 978-83-6584-237-4
Data: 2020-07-01
34.97 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pitirim A. Sorokin
(1889-1968), wybitny socjolog, twórca socjologii integralnej, zajmował się m.in. wojną, rewolucją, ruchliwością społeczną i kulturą. Urodził się w carskiej Rosji, gdzie studiował m.in. pod kierunkiem polskiego filozofia i socjologa, Leona Petrażyckiego. Po rewolucji bolszewickiej, zmuszony do opuszczenia kraju, przebywał najpierw w Berlinie i Pradze, a następnie wyemigrował do USA. Przez wiele lat był profesorem Uniwersytetu Harvarda w Cambridge, gdzie stworzył wydział socjologii. Do jego najważniejszych prac należą: Social and Cultural Dynamics (trzy tomy), Sociology of Revolution, Social Mobility (tłum. pol. Ruchliwość społeczna) oraz Power and Morality.
AMERYKAŃSKA REWOLUCJA SEKSUALNA,
opublikowana w 1956 roku, jest dziełem wyjątkowym. Odwołując się do zmian, jakie zaszły w pierwszej połowie XX wieku w kulturze zachodniej, a zwłaszcza w USA, Sorokin błyskotliwie diagnozuje nieuchronne następstwa, jakie pociąga za sobą seksualizacja życia przeprowadzana w imię wolności i powszechnego dostępu do przyjemności. Ceną za chwilowe polepszenie samopoczucia i uwolnienie instynktów jest, na poziomie społecznym, rozpad więzi i destrukcja rodziny, na poziomie jednostek zaś, zaburzenia osobowości, a przede wszystkim zanik potencjału twórczego. Wbrew oczekiwaniom, seksualna emancypacja w istocie oznacza poddanie ludzi władzy ich żądz oraz tych, którzy żądzami tymi potrafią sterować.

Książka "Amerykańska rewolucja seksualna" - Pitirim A. Sorokin - oprawa miękka - Wydawnictwo Wektory. Książka posiada 159 stron i została wydana w 2020 r. Cena 34.97 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.