pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Alpy Zachodnie 30 wielodniowych tras trekkingowych

Autor książki:

Iris Kurschner

Dane szczegółowe:
Wydawca: Helion
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 352 s.
EAN: 9788328369887
ISBN: 978-83-2836-988-7
Data: 2021-07-08
53.49  79.00  25.51 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

ALPY Zachodnie - trekking na najwyższym (n.p.m.) poziomie
Przebywanie całymi dniami na szlaku, w odosobnieniu i otoczeniu wspaniałych górskich krajobrazów, wędrówka od schroniska do schroniska i od szczytu do szczytu to niesamowita przygoda i świetny sposób na złapanie równowagi, na oderwanie się od pośpiechu codzienności. Francuskie i włoskie Alpy Zachodnie - połączenie dzikich krajobrazów, starej kultury chłopskiej, dobrych schronisk i obiektów gastronomicznych świadczących wysoką jakość usług - stanowią wyjątkowo atrakcyjny obszar także do uprawiania trekkingu. W przewodniku zaprezentowano 30 wyselekcjonowanych wielodniowych tras - od weekendowych po dwutygodniowe.

Znajdziemy w nim nie tylko klasyki, jak Tour du Mont Blanc czy Giro del Viso, ale również niemal nieznane szlaki wysokogórskie, jak Alta Via delle Alpi Graie czy Alta Via delle Biellese. Skala trudności omawianych tras jest szeroka - od prostych wycieczek po wymagające trawersy, więc każdy może znaleźć swój wymarzony szlak.

Wszystkie trasy zawierają dokładny opis wędrówki, fragmenty map z naniesionym przebiegiem drogi i czytelnym profilem wysokościowym. Propozycje zakwaterowania podano wraz ze wszystkimi ważnymi informacjami i numerami telefonów. Istotne kwestie, jak początek trasy, wymagania, czas przejścia i warianty, znajdują się w wyraźnie wydzielonych partiach informacyjnych. Ciekawy układ treści i fantastyczne kolorowe zdjęcia zachęcają do górskiej przygody.

Nota o autorce
Iris Kürschner urodziła się w 1965 roku w Baden (Szwajcaria). Pracuje od wielu lat w terenie jako dziennikarka fotograficzna, ponadto jest autorką artykułów i książek dla renomowanych czasopism i wydawnictw. Specjalizuje się w tematyce górskiej. Ma na swoim koncie ponad 20 publikacji książkowych, głównie przewodników turystyczno-trekkingowych i albumów. Od 2004 roku współpracuje z Dieterem Haasem z Austrii, który jest odpowiedzialny za edycję zdjęć.

Książka "Alpy Zachodnie 30 wielodniowych tras trekkingowych" - Iris Kürschner - oprawa miękka - Wydawnictwo Helion. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2021 r. Cena 53.49 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]