pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Alinka. Rybom pięknie błyszczą łuski
Tytuł książki:

Alinka. Rybom pięknie błyszczą łuski

Autor książki:

Ingakku Riukimiuki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Tashka
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 16 s.
Wymiar: 150x150 mm
EAN: 9788364634130
ISBN: 978-83-6463-413-0
Data: 2015-06-15
18.16  24.90  6.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Alinka. Rybom pięknie błyszczą łuski - opis książki:

Poznaję świat z Alinką
Kto się stęsknił za Alinką? Tę sympatyczną dziewczynkę poznaliśmy nie tak znowu dawno temu, ale ci, którzy zdążyli się z nią zaprzyjaźnić, na pewno ucieszą się z kolejnych książeczek o jej przygodach: "Rybom pięknie błyszczą łuski" i "Złotą gwiazdą kosmos mruga". Alinka pokazała już maluchom, czym jest deszcz, jakie grzyby rosną w lesie oraz zapoznała z warzywami i owocami. Tym razem Alinka spogląda na niebo i wodę, a wzrok dzieci podąża za jej spojrzeniem.

Jak piękne potrafią być niebo i morze! W jednym i drugim coś ślicznie się błyszczy. Wiecie, jak wypatrzyć gwiazdkę na nocnym niebie i rybkę w głębinach wody? Alinka to potrafi i chętnie też pokazuje innym dzieciom, jak wygląda rakieta, którą można polecieć w kosmos, jak kometa, a jak księżyc. Zachęca maluchy do naśladowania odgłosu pluskających fal i szukania złocistych gwiazd.

Książeczki o Alince są stworzone dla malutkich rączek. Mają niewielki rozmiar i kartonowe strony, co pozwala na swobodną i długą zabawę. Kolorowe, wyraziste ilustracje przykują uwagę nawet najmłodszego, kilkumiesięcznego dziecka i pomogą w odróżnianiu pierwszych przedmiotów oraz ich nazywaniu. Tekst także został dostosowany do możliwości odbioru maluchów: kilka króciutkich wierszowanych fraz (łatwych w zapamiętaniu) nakreśla temat przygody Alinki i zamyka opowiastkę.

Alinka świetnie się sprawdzi zarówno jako kolejna po czarno-białych książeczkach lektura dla niemowlaków, jak i uzupełnienie biblioteczki starszych dzieci.

Recenzja: Urszula Zimoląg

Książka "Alinka. Rybom pięknie błyszczą łuski" - Ingakku Riukimiuki - oprawa twarda - Wydawnictwo Tashka. Książka posiada 16 stron i została wydana w 2015 r. Cena 18.16 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]