pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ale historia. Zygmuncie i kto tu rządzi?
Tytuł książki:

Ale historia. Zygmuncie i kto tu rządzi?

Autor książki:

Grażyna Bąkiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Nasza Księgarnia
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
Wymiar: 140x192 mm
EAN: 9788310131782
ISBN: 978-83-1013-178-2
Data: 2017-09-26
18.71  26.90  8.19 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Ale historia. Zygmuncie i kto tu rządzi? - Grażyna Bąkiewicz - opis książki:

Cześć, jestem Jolka i uwielbiam czytać - strona po stronie, linijka po linijce. Jako jedyna w klasie mam w domu prawdziwe książki. I to aż trzy! Znalazłam je u babci na strychu. Wykorzystam każdą okazję, żeby zdobyć kolejne albo chociaż je obejrzeć. Podróże w przeszłość bardzo się do tego przydają?
Grupa nastolatków przenosi się do szesnastowiecznej Polski. Mają sprawdzić, kto wtedy naprawdę rządził naszym krajem: Zygmunt Stary, królowa Bona, Zygmunt August, a może ktoś inny? Dziwne? Wcale nie! W niedalekiej przyszłości nauka historii wygląda zupełnie inaczej? Szczególnie gdy nauczycielem jest pan Cebula.

Bogato ilustrowana seria "Ale historia?" z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. Z czwartej części dowiecie się między innymi, do czego doprowadziła moda na magię, dlaczego piraci służyli polskiemu królowi i jak rozpoznać prawdziwego szlachcica!
Grażyna Bąkiewicz - historyk, nauczycielka, pisarka. Łodzianka. Ukończyła wydział filozoficzno-historyczny na Uniwersytecie Łódzkim. Autorka kilkunastu książek. Za debiutancką powieść "O melba" otrzymała I nagrodę IBBY - Książka Roku 2002. Dwie kolejne: "Stan podgorączkowy" (2003) i "Będę u Klary" (2004), także skierowane do młodego odbiorcy, równie dobrze przyjęte zostały przez dorosłych czytelników. "Korniszonek" (2004), powieść dla dzieci, został uhonorowany przez Poznański Przegląd Nowości Wydawniczych i Bibliotekę Ossolińskich jako Książka Jesieni 2004 r. "Muchy w butelce", powieść przeznaczona dla nastolatków, nominowana została do nagrody literackiej "Srebrny kałamarz 2008". "Ale historia? Mieszko, ty wikingu!" otrzymała wyróżnienie w 23. edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego 2016. Grażyna Bąkiewicz pisze z ogromną przyjemnością zarówno dla dorosłych, jak i młodych czytelników. Prowadzi też warsztaty pisania bajek.

Artur Nowicki - jako chłopiec marzył, żeby zostać pilotem, dlatego najczęściej rysował samoloty. Później chciał być czołgistą i zaczął rysować same bitwy pod Studziankami. Myślał też o karierze krawca, ale nic z tego nie wyszło. Tata łamał sobie głowę, co z niego wyrośnie, a mama często mówiła, że chyba ksiądz, lecz nieznane są źródła tego pomysłu. Ostatecznie ukończył szkołę średnią jako mechanizator rolnictwa. Nie zdążył jednak popracować w zawodzie, bo zrozumiał, że to, co lubi najbardziej, to malowanie. Dlatego zdecydował się na studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Częstochowie (obecnie Akademia Jana Długosza). W 1993 roku otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Filipa Sztuki. Od ponad dwudziestu lat tworzy ilustracje do czasopism i książek dla dzieci. Organizuje i prowadzi spotkania oraz warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Mieszka z rodziną na wsi. Spędza dużo czasu w pracowni, gdzie wymyśla i rysuje bohaterów kolejnych książek.

Książka „Ale historia. Zygmuncie i kto tu rządzi?” - oprawa miękka - Wydawnictwo Nasza Księgarnia. Książka posiada 224 stron i została wydana w 2017 r. Cena 18.71 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ale historia. Zygmuncie i kto tu rządzi?"
Grażyna Bąkiewicz - autor m.in.:
Wielka historia małych miast województwa - okładka książki
Wielka historia małych miast województwa łódzkiego Grażyna Bąkiewicz, Paweł Wakuła, Zuzanna Orlińska;
Opowiadania letnie, a nawet gorące - okładka książki
Opowiadania letnie, a nawet gorące Grażyna Bąkiewicz, Małgorzata Domagalik, Marek Harny, Manula Kalicka, Jarosław Klejnocki, Magdalen Kordel;
O melba! - okładka książki
O melba! Grażyna Bąkiewicz;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Coś ci powiem, Stokrotko... - okładka książki
Coś ci powiem, Stokrotko... Mira Jaworczakowa
Hipacy chce się zakochać - okładka książki
Hipacy chce się zakochać Katarzyna Ziemnicka
Produkty podobne:
Ale historia? Ta potworna wojna - okładka książki
Ale historia? Ta potworna wojna Grażyna Bąkiewicz
Złota rybka - okładka książki
Złota rybka Przemysław Wechterowicz