pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Album scenograficzny
»
»
książka:

Album scenograficzny

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK
Rok wyd.: 2011
Oprawa: twarda
Ilość stron: 208 s.
Wymiar: 245x270 mm
EAN: 9788371646966
ISBN: 978-83-7164-696-6
Data: 2011-12-09
Cena wydawcy: 41.90 złpozycja niedostępna

Album scenograficzny - opis wydawcy:

Dla niewtajemniczonych projekt scenograficzny może stać się szyfrem pasjonującym. Jeżeli znany nam jest pierwowzór literacki – ta właśnie, autorska koncepcja plastyczna odziewa aktora w skórę, która wpłynie znacząco na zbudowanie postaci teatralnej bądź filmowej. Projekt plastyczny, wsparty wieloma szkicami detali, uwagami, próbkami materiałów daje dużą pożywkę dla wyobraźni oglądającego i pozwala przez moment wcielić się w rolę tych, którzy ten kostium lub rekwizyt będą musieli wykonać. Jeżeli jeszcze mamy możliwość porównania np. projektu scenograficznego z zapisem filmu na płycie DVD, rejestracją widowiska teatralnego, to można w pełni prześledzić fazę projektową i rezultat artystyczny utrwalony na taśmie.
W albumie scenograficznym Barbary Ptak zamieszczone zostały głównie manualne dzieła artystki, które zweryfikował czas, zachowały się w jej archiwum, a także w zbiorach muzealnych, i można je było zderzyć z ich konkretyzacją teatralną bądź filmową utrwaloną na fotosach lub płytach DVD.

Barbara Ptak na ekranie, na scenie, za kulisami i w planach związanych z dokumentacją jej dokonań twórczych, realizowanym filmem biograficznym i powstającą Pracownią Teatralno-Filmową im. Stanisława i Barbary Ptaków – to zasadniczy temat publikacji.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!
Środa, 20 Marca 2019 roku.