pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ala Baba i dwóch rozbójników

Autor książki:

Joanna Wachowiak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bis
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 160 s.
Wymiar: 140x192 mm
EAN: 9788375515008
ISBN: 978-83-7551-500-8
Data: 2016-10-12
20.60 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Ala musi dzielić pokój z młodszymi braćmi bliźniakami, którzy bywają dla niej prawdziwym utrapieniem. Aby ich uspokoić, dziewczynka zaczyna snuć opowieść o wyprawie kosmiczną rakietą do odległej galaktyki. Ku jej zaskoczeniu bracia wierzą w wymyśloną historię i domagają się relacji z kolejnych wypraw. Ali przychodzi to bez trudu, ma bowiem niezwykłą łatwość opowiadania rozmaitych historii, które brzmią jak prawdziwe. I często z tej umiejętności korzysta, gdy ktoś zadaje jej niewygodne pytania. Ma wymyślone koleżanki, a z tymi ze szkoły nie znajduje wspólnego języka.

A gdy nieoczekiwanie jedna z nich chce się z nią zaprzyjaźnić, okropni bracia psują wszystko, nazywając Alę kłamczuchą. A może Ali tylko tak się wydawało? Może ta katastrofa to początek czegoś nowego?
Joanna Wachowiak:
Doktor nauk humanistycznych, wykładowca na uniwersytecie. Pierwsze utwory pisała w dzieciństwie, dla brata. Potem o pisaniu na długo zapomniała, aż znów pojawił się ktoś, kto domagał się opowieści. Mieszka pod lasem z mężem, córką i psem. Latem lubi zimę, zimą lubi lato, tylko wiosnę - zawsze.

W 2014 książka Joanny Wachowiak "Kot kameleon" została nominowana do nagrody IBBY.

Książka "Ala Baba i dwóch rozbójników" - Joanna Wachowiak - oprawa twarda - Wydawnictwo Bis. Książka posiada 160 stron i została wydana w 2016 r. Cena 20.60 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.