pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Agonia dźwięków
Tytuł książki:

Agonia dźwięków

Autor książki:

Jaume Cabré

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2017
Oprawa: twarda
Ilość stron: 336 s.
Wymiar: 140x230 mm
EAN: 9788365780072
ISBN: 978-83-6578-007-2
Data: 2017-05-10
26.28  39.90  13.62 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Agonia dźwięków - Jaume Cabré - opis książki:

Początek XX wieku. Na końcu świata, gdzie diabeł mówi dobranoc, dogorywa w ciszy zapomniany przez Boga, ludzi i monsiniora Maurycego, biskupa diecezji Feixes, warowny klasztor La Rapita, siedziba mniszek klauzurowych. Przewodzi im wielebna matka Dorotea, kobieta surowa i pozbawiona poczucia humoru.

Brat Junoy, utalentowany muzyk, zostaje tam zesłany w charakterze spowiednika. Pozbawiony dostępu do instrumentów franciszkanin dzięki sile wyobraźni nieustannie przenosi się do abstrakcyjnego raju muzyki, oazy swojej samotności. W imię zdrowego rozsądku prowadzi także ambicjonalną wojnę ze zgorzkniałą matką przełożoną, niespełnioną poetką. Brat Junoy jest zdania, że umartwianie się nie przybliża nikogo do Boga, a niedożywienie wywołuje halucynacje.

Po proteście przeciw surowej karze nałożonej na dwie nowicjuszki - z których jedna umiera, druga zaś opuszcza klasztor - popada w ostry konflikt z matką przełożoną, trafia do aresztu i staje przed sądem diecezjalnym oskarżony o herezję, nadużycia i samowolę. Rozpoczyna się proces, podczas którego wszystko zdaje się przemawiać przeciw bratu Junoyowi? W świecie, który nie podziela jego pasji, pada ofiarą nietolerancji.

Pasjonująca powieść gotycka, która po raz kolejny udowadnia maestrię katalońskiego pisarza o niepodrabialnym stylu.

Jaume Cabré urodził się w Barcelonie w 1947 roku. Od lat uznaje się go za najwybitniejszego pisarza katalońskiego. Jest autorem wielu powieści, zbiorów opowiadań, esejów literackich oraz scenariuszy filmowych i telewizyjnych. Należy do Instytutu Studiów Katalońskich, a jego utwory, wysoko oceniane przez czytelników i krytyków, były wielokrotnie nagradzane, filmowane i tłumaczone. Ukazały się w ponad 25 krajach. Nakładem Wydawnictwa Marginesy ukazały się jego powieści: Wyznaję (2013), Głosy Pamano (2014), Jaśnie pan (2015) i Cień eunucha (2016).

Książka „Agonia dźwięków” - oprawa twarda - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 336 stron i została wydana w 2017 r. Cena 26.28 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Agonia dźwięków"
Jaume Cabré - autor m.in.:
Kiedy zapada mrok - okładka książki
Kiedy zapada mrok Jaume Cabré;
Podróż zimowa - okładka książki
Podróż zimowa Jaume Cabré;
Cień eunucha - okładka książki
Cień eunucha Jaume Cabré;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Jesień patriarchy - okładka książki
Jesień patriarchy Gabriel Garcia Marquez, Casas Carlos Marrodan
Taksim (CD mp3) - okładka książki
Taksim (CD mp3) Andrzej Stasiuk
Taksim - okładka książki
Taksim Andrzej Stasiuk
Taksim - okładka książki
Taksim Andrzej Stasiuk
Czarne słońce - okładka książki
Czarne słońce Jakub Żulczyk