pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

After Auschwitz

Autor książki:

Eva Schloss

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo M
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 364 s.
Wymiar: 202x140 mm
EAN: 9788380436770
ISBN: 978-83-8043-677-0
Data: 2020-10-28
26.53 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorka, Eva Schloss, była najpierw przyjaciółką, a potem przyrodnią siostrą Anne Frank, której Dziennik jest jednym z najważniejszych świadectw o Holocauście
Mieszkały w sąsiednich kamienicach w Amsterdamie zanim zostały zmuszone do ukrywania się. W 1944 roku ich kryjówki zostały odkryte i obie dziewczynki wraz ze swoimi najbliższymi trafiły do Auschwitz. Anne nie przeżyła wojny. Z jej rodziny ocalał tylko ojciec, Otto Frank. Evie wraz z matką udało się przetrwać. Otto po wojnie związał się z matką Evy. W ten sposób połączyły się losy tych rodzin, a książka Evy jest w pewnym sensie kontynuacją Dziennika Anne Frank, swoistym Post Scriptum napisanym przez ocalałą z zagłady.
Eva Schloss przez wiele lat nie chciała wracać wspomnieniami do czasów wojny. Książka jest świadectwem odkrywania przeszłości na nowo, pożegnaniem z bliskimi, którzy zginęli. Przede wszystkim jest to jednak opowieść o tym, co było after - po - w jaki sposób emocjonalnie i psychicznie udźwignąć to, co się wydarzyło? Jak zbudować szczęśliwe życie na gruzach poprzedniego?
Tę książkę można pochłonąć w jeden wieczór, bo narracja jest dynamiczna i barwna, ale nie da się jej odłożyć potem na półkę. Trzeba sięgnąć po nią jeszcze raz i jeszcze raz, by odkrywać kolejne warstwy tej opowieści. Eva bowiem nie tylko opowiada historię, jakich znamy już wiele, ale rzuca też Czytelnikom wyzwanie. Zmusza nas, byśmy przemyśleli, czy to, co sądzimy o świecie i o człowieku da się obronić wobec takiego doświadczenia.

Książka "After Auschwitz" - Eva Schloss - oprawa miękka - Wydawnictwo M. Książka posiada 364 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.53 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.