pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Afryka nie dla mięczaków

Autor książki:

Andrzej Śliwa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Poligraf
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 112 s.
Wymiar: 199x310 mm
EAN: 9788378568391
ISBN: 978-83-7856-839-1
Data: 2018-10-09
39.24 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

To książka dla wszystkich, złożona w niespotykanej formie, w której - jak w komiksie - obraz (fotografia) i tekst mają równą wagę. Przypomina muzykę reggae, gdzie krótkie, lapidarne teksty stanowią staccato perkusji, a liryczna melodia płynie z obrazów. Każdy znajdzie coś dla siebie: obrońcy przyrody i ich przeciwnicy, niespokojne duchy i domatorzy, starzy i młodzi, nawet rodzice i dzieci mogą zasiąść do wspólnej lektury.

Guziec to mędrzec i błazen w jednej postaci. Beztroski do granic pustoty, niedbający o jutro, a wrogów odstraszający samym wyglądem.

Guziec Pumba w musicalu "Król Lew" wielokrotnie powtarza zabawną maksymę "hakuna matata", co znaczy: "wyluzuj". Doskonale określa ona zarówno usposobienie tego zwierzaka, jak i naturę Afryki.

W Afryce nastąpiły zasadnicze zmiany, a stary obraz kontynentu trwa. Dla wielu to kraina wielkich przygód i twardych ludzi, gdzie poszukiwacze znajdowali skarby, awanturnicy wywoływali awantury, myśliwi polowali na lwy a lwy na myśliwych. Tam nie było miejsca dla mięczaków.

(...) ratel, zwany też miodożerem (...) to Orland szalony Afryki, podobno najodważniejsze zwierzę świata. W buszu nie ustępuje nikomu: jadowite kobry jada na śniadanie, a z lwów sobie drwi.

Książka "Afryka nie dla mięczaków" - Andrzej Śliwa - oprawa twarda - Wydawnictwo Poligraf. Książka posiada 112 stron i została wydana w 2018 r. Cena 39.24 zł. Zapraszamy na zakupy!