pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
»
Administracyjnoprawne aspekty opłat adiacenckich
książka:

Administracyjnoprawne aspekty opłat adiacenckich

autor: Monika A. Ziniewicz

Dane szczegółowe:

Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2012
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
EAN: 9788378064480
ISBN: 9788378064480
Data: 2012-08-28
Cena wydawcy: 89.00 złpozycja niedostępna

Administracyjnoprawne aspekty opłat adiacenckich - opis wydawcy:

Administracyjnoprawne aspekty opłat adiacenckich to monografia, która omawia instytucję opłat adiacenckich i ich administracyjnoprawną perspektywę oraz liczne dylematy pojawiające się w praktyce stosowania prawa. Prawny byt opłat adiacenckich odniesiono do zagadnienia procesu inwestycyjno-budowlanego, idei dobra wspólnego i interesu publicznego. Interesującą częścią monografii jest prezentacja prawnych rozwiązań przyjętych w Anglii i w Niemczech, odpowiadających polskiej konstrukcji opłaty adiacenckiej.

Publikacja jest cennym źródłem informacji na temat obecnej regulacji procedury ustalania opłat adiacenckich i zawiera charakterystykę prawną opłaty adiacenckiej oraz procedury jej pobierania.

Książka skierowana jest do pracowników administracji publicznej, zarządców nieruchomości, rzeczoznawców majątkowych i prawników. Pomocna będzie również studentom i doktorantom studiów związanych z gospodarką nieruchomościami i gospodarką przestrzenną. Ponadto zainteresuje także właścicieli nieruchomości.

dr inż. Monika Anna Ziniewicz - doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Administracyjnego i Nauki o Administracji UWM, kierownik Sekcji Gospodarki Nieruchomościami w Wydziale Infrastruktury 24. Wojskowego Oddziału Gospodarczego. Specjalizuje się w dziedzinie procesu inwestycyjno-budowlanego. Doświadczony wykładowca z zakresu gospodarki nieruchomościami, planowania i zagospodarowania przestrzennego. Absolwentka geodezji oraz gospodarki przestrzennej.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Produkty podobne:

Czwartek, 17 Stycznia 2019 roku.