pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
ADHD w szkole. Jak pracować z dzieckiem z zespołem nadpobudliwości...
książka:

ADHD w szkole. Jak pracować z dzieckiem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788374895972
ISBN: 978-83-7489-597-2
Data: 2014-12-05
pozycja niedostępna

ADHD w szkole. Jak pracować z dzieckiem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej - Marta Jerzak, Artur Kołakowski - opis książki:

Zespół nadpobudliwości psychoruchowej jest jednym z najczęstszych zaburzeń wieku dziecięcego. Każdego dnia wielu nauczycieli, rodziców i dzieci boryka się z tym problemem, co potwierdza niniejsza książka. Jest ona oparta na wieloletnim doświadczeniu autorów, wybitnych specjalistów w zakresie indywidualnej i grupowej pracy z dziećmi z ADHD, prowadzących warsztaty dla ich rodziców oraz szkolenia dla nauczycieli. ADHD w szkole łączy cechy kompleksowego podręcznika i skutecznego poradnika. Autorzy prezentują aktualne informacje na temat zespołu nadpobudliwości psychoruchowej, jego typowe objawy oraz cechy odróżniające go od innych zaburzeń. W przejrzysty sposób oddzielają fakty od mitów i podpowiadają, jakie kroki należy podjąć, gdy zauważymy u dziecka pierwsze symptomy zaburzenia. Omawiają kwestie dotyczące akceptacji osoby z ADHD, funkcjonowania dzieci z tym zespołem w domu dziecka czy rolę szkolnego asystenta ucznia. Opisują wiele strategii pracy z dziećmi z ADHD, najpopularniejsze i najskuteczniejsze metody i narzędzia terapeutyczne oraz kryteria diagnostyczne. Proponują także program szkoleniowy dla nauczycieli, który z pewnością - podobnie jak wszystkie zawarte w książce rady i wskazówki - pomoże im osiągać coraz lepsze rezultaty w pracy z uczniami z ADHD.

Książka „ADHD w szkole. Jak pracować z dzieckiem z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Gdańskie Psychologiczne.

Książka posiada 300 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "ADHD w szkole. Jak pracować z dzieckiem z zespołem nadpobudliwości..."
Marta Jerzak, Artur Kołakowski (red.) - autor m.in.:
Nastolatek a depresja - okładka książki
Nastolatek a depresja Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek;
Depresja Nastolatków - okładka książki
Depresja Nastolatków Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek;
Sposób na trudne dziecko - okładka książki
Sposób na trudne dziecko Artur Kołakowski, Agnieszka Pisula;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dialektyczna terapia behawioralna - okładka książki
Dialektyczna terapia behawioralna nastolatków... Alec L. Miller, Jill H. Rathus, Marsha M. Linehan