pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Adela nie chce umierać

Autor książki:

Aga Antczak

Dane szczegółowe:
Wydawca: Lira Publishing
Rok wyd.: 2022
Oprawa: twarda
Ilość stron: 448 s.
Wymiar: 135x197 mm
EAN: 9788367388030
ISBN: 978-83-6738-803-0
Data: 2022-08-30
31.93 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jest miłość po Auschwitz
Ona nie potrafiła kochać. On kochał ją od początku. Adela i Adolf to obozowi rozbitkowie, którzy budują swoją dziwną miłość-niemiłość na bardzo kruchym fundamencie: nie wracać do przeszłości. Adela nie wie, jakim chłopcem był jej mąż, on nie zna kobiety, która jest jego żoną. Dopiero pod koniec życia mają odwagę przywołać wspomnienia, poznać się na nowo i pokochać. Prawda okazuje się jednak bolesna...

On lubi cyfry, ona jest słowem i książką. Jego matka robiła kawę z żołędzi, jej - jadła bułeczki z kawiorem i piła szampana. Jego ojciec hodował pszczoły na głębokiej prowincji, jej - był poważanym lekarzem w przedwojennym Poznaniu. Nie łączyło ich nic. Gdyby nie Auschwitz, gdyby nie maleńkie tatuaże na przedramionach, ich miłość byłaby po prostu niemożliwa. Z przerażeniem zdają sobie sprawę, ile zawdzięczają najtrudniejszemu ze wspomnień. Adela pokochała Adolfa. On nie przestał jej kochać. Rozstanie jest nieuniknione, ale żadne z nich nie chce odejść pierwsze.

Adela nie chce umierać to mocna, napisana z niezwykłą wrażliwością historia o życiu i umieraniu, o najgłębszym ludzkim lęku, jakim jest śmierć. I o miłości, która wybaczy wszystko.

Książka "Adela nie chce umierać" - Aga Antczak - oprawa twarda - Wydawnictwo Lira Publishing . Książka posiada 448 stron i została wydana w 2022 r. Cena 31.93 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.