pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

A to ci Polka!

Autor książki:

Stefan Wiechecki

Dane szczegółowe:
Wydawca: Vis-a-Vis Etiuda
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 125x195 mm
EAN: 9788379982226
ISBN: 978-83-7998-222-6
Data: 2019-06-06
17.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Czternasty już tom Opowiadań powojennych najbardziej warszawskiego z pisarzy warszawskich Stefana Wiecheckiego WIECHA. Wiech nie tylko odtwarza koloryt Warszawy, on wręcz tworzy język, gwarę warszawskich drobnych cwaniaczków. Opisując świat z punktu widzenie przeciętnego Warszawiaka cwaniaka, zawsze pewnego swych racji, zauważa w tym świecie masę absurdów, rzeczy pozytywnych i negatywnych. O języku Wiecha napisano nawet kilkanaście prac doktorskich, ale co ciekawe - uwielbiany przez czytelników nie zawsze znajdował uznanie tzw. poważnych krytyków.

W niniejszym tomie publikujemy opowiadania, które Wiech opublikował pierwotnie w tomie pod tym tytułem w roku 1974 w wydawnictwie Czytelnik. W tym tomie państwo Piecykowie stali bohaterowie Wiecha ruszają na miasto, na bal, w świat. Interesuje się już zatem pan Piecyk nie tylko aferami sąsiedzko-podwórkowymi, ale i polityką, muzyką, sportem, a wszystko to dzięki temu, iż do państwa Piecyków w końcu trafiła telewizja...

Michał Choromański pisał o autorze: Uważam Wiecha za jednego z najlepszych polskich pisarzy współczesnych. A poza wszystkim, wciąż pozostaje aktualne hasło: Kto czyta Wiecha, ten się uśmiecha!

Książka "A to ci Polka!" - Stefan Wiechecki - oprawa miękka - Wydawnictwo Vis-a-Vis Etiuda. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2019 r. Cena 17.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.