pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
A hipopotamy żywcem się ugotowały
Tytuł książki:

A hipopotamy żywcem się ugotowały

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 152 s.
Wymiar: 140x225 mm
EAN: 9788375368666
ISBN: 978-83-7536-866-6
Data: 2014-11-04
25.43  39.90  14.47 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

A hipopotamy żywcem się ugotowały - William S. Burroughs, Jack Kerouac - opis książki:

Latem 1944 roku Nowym Jorkiem wstrząsa informacja o morderstwie - młody Lucien Carr śmiertelnie rani o dziesięć lat starszego Davida Kammerera. Pierwszymi, którzy dowiadują się o zbrodni, są: William Burroughs i Jack Kerouac.

"A hipopotamy żywcem się ugotowały" to opowieść o wydarzeniach poprzedzających fatalne zdarzenie, a jednocześnie wczesna próba talentu artystów, którzy przeszli do historii jako czołowi przedstawiciele Beat Generation. Burroughs i Kerouac bez pruderii portretują siebie i innych bohaterów amerykańskiej bohemy końca lat czterdziestych, wypełniając scenę nowojorskich barów miłością, alkoholem, narkotykami, brutalnością, a także intelektualnymi dyskusjami.

"A hipopotamy " to jedyna książka napisana wspólnie przez obu pisarzy. Czekała ponad sześćdziesiąt lat na pojawienie się drukiem.

"To jedna z tych książek, które poprzedza legenda. Zabójstwo, rękopis odrzucany przez wydawców, przechowywany - jak opowiadali autorzy - pod podłogą. Co ciekawe, samo morderstwo w tej młodzieńczej opowieści Burroughsa i Kerouaca zajmuje niewiele miejsca - to przede wszystkim opowieść o Nowym Jorku w czasach wojny, o błąkaniu się po barach, o próbach zaciągnięcia się na statek. I wreszcie o tym, jak to jest, kiedy świetny temat literacki - morderstwo - przytrafia się w życiu." Justyna Sobolewska "Publikacja powieści Williama S. Burroughsa i Jacka Kerouaca to wydarzenie nie tylko dlatego, że książka jest efektem połączenia sił dwóch z trzech głównych przedstawicieli Beat Generation, ale także dlatego, że to opowieść o męskiej przyjaźni, homoseksualnej obsesji i morderstwie, która zafascynowała wielu amerykańskich pisarzy. To żywy obraz zapomnianej epoki i jej bohaterów: bezsilni weterani Hemingwaya i ćmy barowe z Piekielnego Brooklynu spotykają tu nieprzytomne dzieciaki jak z powieści Breta Eastona Ellisa." John Walsh, The Independent "Tajemnica bezwzględnego morderstwa połączona z lamentem egzystencjalisty - tak jakby Dashiell Hammett spotkał Alberta Camusa [ ]. Dokument Beat Generation." Gerald Nicosia, San Francisco Chronicle "Fascynujące spojrzenie się na lata kształtowania się ruchu bitników." Nick Rennison, The Sunday Times

Książka „A hipopotamy żywcem się ugotowały” - oprawa twarda - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 152 stron i została wydana w 2014 r. Cena 25.43 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "A hipopotamy żywcem się ugotowały"
William S. Burroughs, Jack Kerouac - autor m.in.:
Ćpun - okładka książki
Ćpun William S. Burroughs;
Nagi Lunch - okładka książki
Nagi Lunch William S. Burroughs;
Wybuchowy bilet - okładka książki
Wybuchowy bilet William S. Burroughs;
Listy Kerouac - Ginsberg - okładka książki
Listy Kerouac - Ginsberg Jack Kerouac, Allen Ginsberg;
Nagi lunch - okładka książki
Nagi lunch William S. Burroughs;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Stracony weekend - okładka książki
Stracony weekend Charles Jackson
Produkty podobne:
Szynkadela - produkt polski - okładka książki
Szynkadela - produkt polski Wiesław Pasławski
Na południe od nigdzie - okładka książki
Na południe od nigdzie Charles Bukowski
Trylogia - okładka książki
Trylogia Henryk Sienkiewicz
Patyk - okładka książki
Patyk Hanna Samson
Ciało - okładka książki
Ciało Kuba Ptaszyński