pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

72 godziny

Autor książki:

Andrzej Kruczyński

Dane szczegółowe:
Wydawca: Bellona
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 300 s.
Wymiar: 135x215 mm
EAN: 9788311156753
ISBN: 978-83-1115-675-3
Data: 2019-06-24
27.14  34.90  7.76 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

72 godziny - opis książki:

Komandosi to elita współczesnej armii. Cieszą się podobną renomą jak kiedyś antyczna falanga, staropolska husaria czy francuscy muszkieterowie z powieści Aleksandra Dumasa. Błyskawiczne akcje niewielkich grup specjalnych mogą bardziej wpłynąć na losy konfliktów niż działania wielotysięcznych wojsk konwencjonalnych. Jednocześnie ich brawura w połączeniu z doskonałym wyszkoleniem budzą respekt i działają na wyobraźnię młodych ludzi (obojga płci).

Wojna w Zatoce, inwazja na Irak i długoletnie beznadziejne wojny w Afganistanie potwierdzają tę zasadę. W działaniach na Środkowym Wschodzie wzięła udział Jednostka Wojskowa GROM - elita elit Wojska Polskiego. O jej owianych tajemnicą działaniach czytelnicy wiedzą już np. z bestsellerowych książek Navala. "72 godziny" to relacja jego zwierzchnika pułkownika Andrzeja Kruczyńskiego "Wodza", byłego oficera GROM-u, uczestnika działań specjalnych i misji zagranicznych. Wszechstronnie wyszkolony w zakresie operacji antyterrorystycznych oraz działań sił specjalnych, współpracował z czołowymi służbami i formacjami zagranicznymi, wielokrotnie występował w programach telewizyjnych i radiowych (TVN, TVN 24, Polsat, Polsat News, Polskie Radio) w roli eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa, terroryzmu, organizacji imprez masowych i działań w sytuacjach kryzysowych.

W swojej książce opowiada o początkach jednostki i wizji gen. Petelickiego, najbardziej spektakularnych akcjach GROM-u w Zatoce Perskiej - w tym o szturmie na terminal w irackim porcie Umm Kasr, o morderczych treningach z najlepszymi na świecie żołnierzami sił specjalnych - w tym z legendarnej Delta Force, o życiu i służbie GROM-owców oraz o supermenkach-żonach żołnierzy, którzy całe swoje życie podporządkowali jednostce.

Książka "72 godziny" - Andrzej Kruczyński - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Bellona. Książka posiada 300 stron i została wydana w 2019 r. Cena 27.14 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]