pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

60 felietonów najjadowitszych

Autor książki:

Jerzy Pilch

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wielka Litera
Rok wyd.: 2020
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 140x210 mm
EAN: 9788380326330
ISBN: 978-83-8032-633-0
Data: 2020-04-16
26.87 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Pilch jako bokser wagi ciężkiej

„Autor pragnie poinformować Czytelników, iż podczas przygotowywania tekstów nieobce mu były tak podstawowe chwyty, jak: tendencyjny dobór materiału, preparowanie fragmentów, wyrywanie cytatów z macierzystego kontekstu, ogólnie zła wola oraz szereg innych, pomniejszych ekscesów krytycznoliterackich.”

Pilch złośliwy i uszczypliwy, czujny komentator absurdów rzeczywistości, tropiciel potknięć nieudolnych kolegów po piórze – sieje popłoch i bezlitośnie kąsa, ale jak zawsze robi to w znakomitym stylu.

W felietonach zebranych w tym zbiorze czytelnik może znaleźć nieomal wszystko: zielone zęby przewodniczącego Mao, drwiny z grafomańskich powieści komunistycznych aparatczyków, ale też spory o piosenkę Kasi Nosowskiej, bokserskie potyczki Andrzeja Gołoty. Przy czym Pilchowe felietony – choć powstały jakiś czas temu – nie straciły nic na swej aktualności.

Polityka, sport, pisarze, kobiety, rzeczywistość, literatura, ojczyzna – Pilch nie oszczędza nikogo ani niczego. Wali prosto w oczy kolegów literatów (wymienianych z nazwiska), polityków (takoż), ale też członków własnej rodziny – jak się okazuje, choć byli oni z pozoru po luterańsku porządni, to tak naprawdę żaden z nich ani razu uważnie nie przeczytał Biblii.

Autor „Wielu demonów” podszczypuje autorytety, bez litości boksuje słabszych twórców, wyśmiewa rodzime bolączki, szuka dziur w rzeczywistości – poszukując przy tym rzeczy ważnych i trwałych.

Pilch w sensie ścisłym.

Książka "60 felietonów najjadowitszych" - Jerzy Pilch - oprawa Twarda - Wydawnictwo Wielka Litera. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2020 r. Cena 26.87 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.