pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
27 Śmierć Toby ego Obeda
książka:

27 Śmierć Toby ego Obeda

Dane szczegółowe:
Wydawca: Fundacja Instytutu Reportażu
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Zintegrowana
Ilość stron: 343 s.
EAN: 9788365970343
ISBN: 9788365970343
Data:2019-05-15
Cena wydawcy: 42.00 zł zapowiedź

27 Śmierć Toby ego Obeda - Joanna Gierak-Onoszko - opis książki:

To też jest Kanada: siedem zapałek w słoiku, sny o czubkach drzew, powiewające na wietrze czerwone suknie, dzieci odbierane rodzicom o świcie. I ludzie, którzy nie mówią, że są absolwentami szkół z internatem. Mówią: jesteśmy ocaleńcami. Przetrwaliśmy.

- Zniszczono cały nasz naród. Nigdyśmy się nie podnieśli. W Europie ekscytujecie się modą na Kanadę, bo patrzycie na nią przez kolorowe skarpetki naszego nowoczesnego premiera. Ale prawda mniej się nadaje do lajkowania - powiedział autorce jeden z bohaterów tej książki.

Joanna Gierak-Onoszko spędziła w Kanadzie dwa lata, sprawdzając, co ukryto pod tamtejszą kulturową mozaiką. W swoim reportażu autorka kreśli obraz Kanady, który burzy nasze wyobrażenia o tym kraju.

Dlaczego Kanada ściąga dziś z pomników i banknotów swoich dawnych bohaterów? Jak to możliwe, że odbierano tam dzieci rodzicom? Czyja ręka temu błogosławiła?
27 śmierci Toby ego Obeda to reporterska opowieść o winie i pojednaniu, zbrodni bez kary i ludziach, którzy wymykają się przeznaczeniu.

Książka 27 Śmierć Toby ego Obeda - oprawa Zintegrowana - Wydawnictwo Fundacja Instytutu Reportażu.

Książka posiada 343 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "27 Śmierć Toby ego Obeda"