pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka książki - Dzieje ułanów jazłowieckich
Dzieje ułanów jazłowieckich 36.23 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Książki »
»
14 Pułk Ułanów Jazłowieckich Tom 1 Z Kubania do Lwowa. Wspomnienia...
książka:

14 Pułk Ułanów Jazłowieckich Tom 1 Z Kubania do Lwowa. Wspomnienia i relacje do dziejów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Eko-Dom
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 350 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788395098772
ISBN: 978-83-9509-877-2
Data: 2018-12-18
Cena wydawcy: 59.83 złpozycja niedostępna

14 Pułk Ułanów Jazłowieckich Tom 1 Z Kubania do Lwowa. Wspomnienia i relacje do dziejów - opis książki:

"Materiały zawarte w niniejszym zbiorze, stanowią część opracowań i relacji zgromadzonych i przechowywanych pierwotnie w archiwach Kół Pułkowych w Londynie i Wrocławiu, które po ich rozwiązaniu zostały przekazane Rodzinie 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich w Warszawie z wiarą, że nie tylko zostaną odpowiednio zabezpieczone i przechowane, lecz również z czasem odpowiednio wykorzystane, zgodnie z intencjami ich autorów oraz przedstawicieli środowisk pułkowych. Rodzina Jazłowiecka w przekonaniu o ich wartości jako źródeł historycznych jak również wartości dla samych żołnierzy Pułku i ich Rodzin dokonała ich archiwizacji i przekazała do Państwowego Archiwum Akt Nowych w Warszawie, gdzie została z nich utworzona osobna jednostka archiwalna dostępna dla wszystkich zainteresowanych. Zbiór ten jest stale wzbogacany dokumentami i opracowaniami pozyskiwanymi lub powstającymi w wyniku działalności Stowarzyszenia Rodzina 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich. Pomimo usilnych starań, nie było możliwym uzyskanie we wszystkich przypadkach zgody spadkobierców praw autorskich do publikacji opracowań a zwłaszcza wspomnień. Uznaliśmy jednak, że fakt przekazania ich w swoim czasie Kołom Pułkowym, a niekiedy też wcześniejsze publikacje w ich wydawnictwach upoważnia Rodzinę 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich do udostępnienia tych materiałów w okolicznościowej publikacji mającej na względzie upamiętnienie historii i tradycji tej znakomitej jednostki Kawalerii II Rzeczypospolitej w setną rocznice jej utworzenia (...)"
(ze Wstępu - Prezes Stowarzyszenia Warszawa 2018 r. Zarząd i Rodzina 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich)

Książka „14 Pułk Ułanów Jazłowieckich Tom 1 Z Kubania do Lwowa. Wspomnienia i relacje do dziejów” - oprawa twarda - Wydawnictwo Eko-Dom.

Książka posiada 350 stron i została wydana w 2018 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "14 Pułk Ułanów Jazłowieckich Tom 1 Z Kubania do Lwowa. Wspomnienia..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Dzieje ułanów jazłowieckich - okładka książki
Dzieje ułanów jazłowieckich Juliusz S. Tym (red.)