pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
film:

Złota Kolekcja. Jan Paweł II. Album 1. Pożegnanie

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Telewizja Polska
Rok wyd.: 2015
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 5902600063841
Data: 2015-07-10
8.79  9.96  1.17 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis filmu:

Album składa się z 2 płyt DVD: "Papież Polak" oraz "Z życia do życia".

PAPIEŻ POLAK: Film zawiera najważniejsze fragmenty papieskich pielgrzymek do Polski: homilie Ojca Świętego, spotkania z wiernymi, rozmowy z młodzieżą. Prezentowany materiał rozpoczyna dzień 16 października 1978 roku, kiedy Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Filmowy zapis słów papieża Polaka, niestrudzonego głosiciela Dobrej Nowiny, daje nam możliwość obcowania z Janem Pawłem II, z osobistym tonem Jego wypowiedzi, a przede wszystkim z tymi wzniosłymi chwilami, które mogliśmy dzięki Niemu przeżyć. Wykorzystano tu fragmenty filmów: "Pielgrzym" reż.. Andrzej Trzos-Rastawiecki; "Odwagi, ja jestem" reż. Andrzej Jurga; "Znaki czasu" reż. Katarzyna Kętrzyńska.

Z ŻYCIA DO ŻYCIA: Płyta zawiera materiały filmowe przedstawiające pierwsze reakcje świata na wiadomość o śmierci Ojca Świętego i relacje z uroczystości pogrzebowych, które odbyły się 8 kwietnia 2005 roku w Watykanie. Te siedem dni, od momentu śmierci do dnia pogrzebu Największego z Polaków, zostało nazwane wielkimi rekolekcjami. Płyta jest zapisem tych światowych rekolekcji. Godzina 21.37, 2 kwietnia 2005 roku nie jest końcem pewnej epoki w dziejach Kościoła, ale kontynuacją drogi człowieka, który podąża śladami Jezusa do domu Ojca.

Film „Złota Kolekcja. Jan Paweł II. Album 1. Pożegnanie” - oprawa twarda - Producent/dystrybutor:Telewizja Polska. Cena 8.79 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]