pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Filmy »
»
Wyzwolenie Kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu (DVD)
Filmy »
film:

Wyzwolenie Kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu (DVD)

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Rafael
Rok wyd.: 2017
Rodzaj nośnika: DVD
Czas trwania: 92:00 h:m:s
EAN: 9788375699760
Data: 2017-05-24
14.33  19.90  5.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wyzwolenie kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu to wyprodukowany z rozmachem i obsypany nagrodami dokument ukazujący jeden z największych w historii przykładów triumfu mocy ducha nad systemowym złem. Narratorem w filmie jest Jim Caviezel, znany m.in. z roli Jezusa w Pasji. Historię człowieka niezachwianej wiary, niezłomnego obrońcy godności człowieka, który odegrał fundamentalną rolę w wyzwoleniu z komunizmu Europy Środkowej i Wschodniej, przybliża widzom m.in. George Weigel, kard. Stanisław Dziwisz czy Carl Anderson. Twórcy zadbali o oryginalne świadectwa epoki: zdjęcia, bogatą dokumentację filmową i fragmenty przemówień papieskich. Całości dopełnia znakomita muzyka Joego Kraemera, który tworzył choćby do takich kinowych hitów jak Mission: Impossible.

Produkcji przyznano dwie nagrody Emmy (telewizyjny odpowiednik Oscarów) - za wyjątkowy dokument historyczny i zdjęcia.

Film powstał dzięki Rycerzom Kolumba, największej katolickiej męskiej organizacji bratniej. Rycerze obecni są także w Polsce (4,7 tys. mężczyzn). Zasadami Rycerzy Kolumba są: miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm. Założycielem organizacji był ks. Michael Mc Givney, który w 1882 r. w USA zgromadził grupę mężczyzn pragnących wspierać się wzajemnie i formować w wierze katolickiej. Obecnie toczy się proces beatyfikacyjny założyciela.

Film „Wyzwolenie Kontynentu: Jan Paweł II i upadek komunizmu (DVD)” - oprawa DVD - Producent/dystrybutor:Rafael. Cena 14.33 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sprawa Chrystusa - okładka filmu

Sprawa Chrystusa

John Gunn
Produkty podobne:
Papież Miłosierdzia - okładka filmu

Papież Miłosierdzia

Marina Ricci