pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka płyty - Postawa i Ruch. Ćwiczenia śródlekcyjne
Postawa i Ruch. Ćwiczenia śródlekcyjne 110.81 zł pozycja dostępna!
okładka płyty - Moje podróże
Moje podróże 51.40 zł pozycja dostępna!
okładka filmu - Z powodu mojego imienia
Z powodu mojego imienia 34.70 zł pozycja dostępna!
Księgarnia »
Filmy »
»
Wspólne kolędowanie
film:

Wspólne kolędowanie

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Petrus
Rok wyd.: 2017
Rodzaj nośnika: Pudełko plastikowe
EAN: 9788377204641
Data: 2017-10-20
Cena wydawcy: 20.00 złpozycja niedostępna

Wspólne kolędowanie - opis filmu:

Cieszę się, że zespół Sine Nomine z Wieliczki promuje i kultywuje w swojej twórczości muzycznej kolędy i pastorałki regionu krakowsko-wielickiego. To wielka strawa muzyczna i duchowa. Zespołowi i wszystkim korzystającym z tej płyty z serca błogosławię.

bp Jan Szkodoń
Film przedstawiający zespół Sine Nomine w wykonaniu prezentacji zatytułowanej Wspólne kolędowanie ukazuje głębokie zakotwiczenie polskiej obrzędowości ludowej w biblijnej i liturgicznej treści Bożego Narodzenia. Wykonane na instrumentach muzycznych i śpiewane kolędy łączą się tu organicznie ze zwyczajami kulinarnymi w przygotowaniu tradycyjnych potraw i wspólnym świątecznym biesiadowaniem, poprzedzonym łamaniem się opłatkiem, tak przypominającym Betlejem jako Dom Chleba, gdzie narodził się Ten, Który pozostał ze swoim ludem pod postacią Chleba eucharystycznego. Innym bardzo istotnym elementem, wplecionym w wokalną siatkę przedstawienia, są bożonarodzeniowe i noworoczne równocześnie życzenia, które w obrzędach tego okresu przybierają różne formy, ale przede wszystkim są podkreśleniem i przypomnieniem miłości Boga, który zesłał na ziemię swego Syna. Z tej miłości rodzą się szlachetne uczucia, wyrażane słowami tradycyjnych życzeń, aby dobro zapanowało w ludzkiej codzienności.

Film o tak głębokich podtekstach i fachowym wykonaniu artystycznym, może stać się pożądanym gościem spotkań, do których mobilizuje nas przyjście Pana, przeżywane w okresie Bożego Narodzenia.

ks. prof. Tomasz Jelonek

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Wspólne kolędowanie"