pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Test na miłość - okładka filmu
Test na miłość pozycja dostępna
Steve Jobs - okładka filmu
Steve Jobs pozycja dostępna
Ghost Story - okładka filmu
Ghost Story pozycja dostępna
Ghost Story - okładka filmu
Ghost Story pozycja dostępna
»
»
Wieża. Jasny dzień
film:

Wieża. Jasny dzień

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Against Gravity
Rok wyd.: 2018
EAN: 5906642041010
Data: 2018-11-20
Cena wydawcy: 29.99 złpozycja niedostępna

Wieża. Jasny dzień - opis filmu:

"Wieża. Jasny dzień", thriller psychologiczny, objawienie Festiwalu Filmowego w Gdyni, to debiut reżyserski Jagody Szelc, tegorocznej laureatki Paszportu "Polityki". Film został zakwalifikowany do prestiżowej sekcji Forum 68. Berlinale.

Na parę dni przed uroczystością Komunii Świętej - małżeństwo Mulę (Anna Krotoska) i Michała (Rafał Cieluch) z kilkuletnim dzieckiem Niną odwiedza niecodzienny gość: niewidziana przez rodzinę od lat młodsza siostra Muli - Kaja (Małgorzata Szczerbowska), która jest biologiczną matką dziewczynki. Czy Kaja będzie starał się odzyskać dziecko? Rodzinie jej zachowanie wydaje się co raz bardziej dziwne. Wokół także dochodzi do wydarzeń, które trudno wyjaśnić. Kościelna uroczystość się zbliża, a atmosfera między siostrami gęstnieje. Wkrótce ma się okazać, że istnieje inny ważniejszy powód, dla którego Kaja wróciła.

"Wieża. Jasny dzień" została nagrodzona podczas 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni Nagrodą za Debiut Reżyserski, Nagrodą za Najlepszy Scenariusz i Nagrodą Onetu "Odkrycie Festiwalu" dla Jagody Szelc. Jagoda Szelc "jest supernową, która świeci oślepiającym, wewnętrznym światłem", "rzadko spotyka się dziś takie kino", "niezwykle satysfakcjonujący finał", "z nerwową energią" - oceniają krytycy w zagranicznych mediach film "Wieża. Jasny dzień" po projekcjach w ramach Berlinale.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Wieża. Jasny dzień"