pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
film:

Whitney

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:AlterDystrybucja
Rok wyd.: 2018
EAN: 9788366126220
Data: 2019-01-31
21.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis filmu:

Wyreżyserowany przez laureata Oscara - Kevina Macdonalda (Ostatni król Szkocji, Czekając na Joe) i wyprodukowany przez dwukrotnego zdobywcę Nagrody Akademii - Simona Chinna (Sugar Man, Człowiek na linie) poruszający dokument poświęcony pamięci legendy muzyki pop i R&B - Whitney Houston.

Z imponującą liczbą ponad 200 milionów albumów sprzedanych na całym świecie, ze statusem pierwszej kobiety-artystki, która zadebiutowała na szczycie listy Billboard 200 i jedynej w historii, której siedem kolejnych singli pojawiło się na pierwszym miejscu zestawienia Billboard Hot 100, Whitney Houston była głosem swojego pokolenia. Artystką, która z piosenkarki gospel miała stać się królową światowej sceny. To ona zainspirowała całe pokolenie wokalistek z Mariah Carey i Beyoncé na czele. To jej brawurowe wykonanie amerykańskiego hymnu w trakcie Super Bowl w 1991 roku przetarło ścieżki niedostępne wcześniej dla czarnoskórych muzyków. W tle do tych wydarzeń pisała się jednak inna historia. Porażająca opowieść o uzależnieniu i samozniszczeniu, wypełniająca kolumny tabloidowych gazet i czasopism. Historia kobiety, która na scenie miała głos anioła, ale poza nią przegrywała walkę z własnymi demonami.

Whitney to jedyna tego typu produkcja, która otrzymała pełną zgodę i poparcie rodziny oraz spadkobierców wokalistki.

Film „Whitney” - Producent/dystrybutor:AlterDystrybucja. Cena 21.09 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]