pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Filmy »
»
Noce i Dnie. Polska Klasyka (DVD)
film:

Noce i Dnie. Polska Klasyka (DVD)

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:AlterDystrybucja
Rok wyd.: 1975
Rodzaj nośnika: Pudełko DVD
EAN: 5903018621791
Data: 2020-01-09
27.88  29.99  2.11 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Noce i Dnie. Polska Klasyka (DVD) - opis filmu:

Nominowany do Oscara w kategorii najlepszego dzieła zagranicznego. Prawie 23 miliony widzów w Polsce daje mu 4. miejsce na liście filmów z największą liczbą widzów w Polsce.

Film Jerzego Antczaka, wybitnego reżysera filmowego i teatralnego, laureata Platynowych Lwów za całokształt twórczości podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2013 roku. Ekranizacja epopei Marii Dąbrowskiej. Wybitne role Jadwigi Barańskiej i Tadeusza Bińczyckiego. Niezapomniana muzyka Waldemara Kazaneckiego.

Piękna, dwuczęściowa opowieść o miłości. Film ukazuje dzieje dwóch pokoleń rodziny Niechciców, ukazane na tle przemian społeczeństwa polskiego w okresie lat 1865-1914. Przedstawione we wspomnieniach Barbary, uciekającej z podpalonego przez pruskich żołnierzy Kalińca. Barbara wspomina niespełnioną miłość do Józefa, swoje małżeństwo z Bogumiłem, przeżycia związane z wychowaniem dzieci. Mimo odmiennych charakterów, Bogumił i Barbara spędzają ze sobą całe życie, pomagając sobie w obliczu trudnych czasów zaboru rosyjskiego.

Obraz docierania się ludzkich charakterów i uczuć na przestrzeni kilkudziesięciu lat. Saga rodzinna. Superprodukcja wyróżniająca się malowniczymi plenerami i pietyzmem odwzorowania realiów epoki.

Facebook Twitter
Noce i dnie, Blu-ray - Dodaj do schowka

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Noce i Dnie. Polska Klasyka (DVD)"
Produkty podobne:
Body/Ciało - okładka filmu
Body/Ciało Małgorzata Szumowska