pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Filmy »
»
Noce i dnie
Filmy »
film:

Noce i dnie

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Telewizja Polska
Rok wyd.: 1977
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 5902600064985
Data: 2012-04-10
21.77 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Noce i dnie - opis filmu:

Telewizyjna adaptacja powieści Marii Dąbrowskiej. W formie kroniki ukazuje dzieje kilku pokoleń rodziny szlacheckiej na tle doniosłych wydarzeń historycznych z przełomu XIX i XX wieku.

Bogumił Niechcic, były powstaniec i ziemianin, żeni się z Barbarą Ostrzeńską, podobnie jak on pochodzącą z niegdyś zamożnego rodu szlacheckiego. Życie Barbary przygniata uraz pierwszej nieszczęśliwej miłości, niezaspokojone aspiracje i potrzeby duchowe, poczucie obcości w świecie znojnej pracy - tak odległe od ideałów romantyczno-powstańczych, w których została wychowana. Bogumił, człowiek prostolinijny i prawego charakteru, pracuje jako administrator cudzych majątków. Oboje wrastają w nowe środowisko i szukają w nim swojego miejsca. Ich związek, nie wolny od nieporozumień i poczucia własnego niespełnienia, mimo wszystko trwa, i życie płynie dalej. Dopiero śmierć Bogumiła oznacza dla Barbary radykalne zmiany, a wybuch I wojny światowej - strach o niewiadomy los własny i najbliższych.

Film „Noce i dnie” - oprawa twarda - Producent/dystrybutor:Telewizja Polska. Cena 21.77 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]