pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Maroko. Podróże Marzeń - okładka filmu
Maroko. Podróże Marzeń pozycja dostępna
Księgarnia »
Filmy »
»
Na głęboką wodę
film:

Na głęboką wodę

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Mayfly
Rok wyd.: 2006
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 5908312741794
Data: 2014-10-15
pozycja niedostępna

Na głęboką wodę - opis filmu:

Film Na głęboką wodę to historia podróży Donalda Crowhursta o najśmielszym, najbardziej nieprawdopodobnym w historii żeglarstwa wyścigu dookoła świata.

To historia człowieka, dla którego spełnienie marzenia warte było najwyższej ceny. Film opowiedziany głosem Tildy Swinton to historia, która wydarzyła się podczas regat Sunday Times Golden Globe Race w 1968 roku.

Regaty samotników mają szczególny wymiar. Wyjątkowego nabrała historia jaka zdarzyła się w 1968 roku podczas okołoziemskiego wyścigu Golden Globe Race sponsorowanego przez londyńską gazetę Sanday Times. Wystartowało w nich dziewięciu sterników. W tym gronie znalazł się Donald Crowhurst. Zdesperowany biznesmen i żeglarz amator liczył na nagrodę w wysokości 5 tysięcy funtów za zwycięstwo. Chciał ratować podupadającą firmę. Jednak na otwartej wodzie zorientował się, że zdobycie zamierzonego przez niego celu jest niemożliwe. Mimo to, nie zrezygnował - postanowił poczekać na wyprzedzającą go flotę i podawać fałszywe pozycje jachtu. Jego oszustwo pozwoliło mu wirtualnie wyprzedzić pozostałych zawodników rejsu. Skończyło się samobójstwem i stworzeniem niewiarygodnej historii, która stała się kanwą filmu Na głęboką wodę Louise Osmond i Jerry ego Rothwella z 2006 roku.

Jednym z bohaterów historii jest Sir Robin Knox-Johnston - uczestnik tych regat. To on je zwyciężył, zapisując się w historii jako pierwszy człowiek, który opłynął samotnie ziemię nie dotykając ani razu lądu.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Na głęboką wodę"