pokaz koszyk
Szukaj:
autor tytuł  24h
»
»
Moja ikona (DVD)
film:

Moja ikona (DVD)

Mirosław Krzyszkowski

Dane szczegółowe:

Producent/dystrybutor:Petrus
Rok wyd.: 2011
Rodzaj nośnika: DVD
EAN: 9788377201602
Data: 2011-03-11
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Moja ikona (DVD) - opis wydawcy:

Film MOJA IKONA przybliża tajniki powstawania ikony oraz głęboką symbolikę towarzyszącą każdej czynności jej twórcy. Film przybliża widzowi technologię przygotowania deski ikony, barwników (również kryjące się za nimi znaczenia), a także sposób i symbolikę złocenia oraz wykończenia szczegółów ikony.
W prezentowanych wypowiedziach bohaterów poznajemy rektora szkoły ikonograficznej, księdza Dariusza Klejnowskiego-Różyckiego, który opowiada o ikonie i swoich osobistych doświadczeniach i przeżyciach towarzyszących tworzeniu dzieła i teologii sztuki ikonograficznej. Malarce Annie Crisanti towarzyszymy w trakcie tworzenia przez nią ikony, która powstała specjalnie dla potrzeb realizacji filmu. Anna Crisanti, życie której ikona zmieniła i pomogła jej w trudnych sytuacjach życiowych, opowiada także o kursach ikonograficznych, które prowadzi i w których uczestniczą ludzie z różnych środowisk i profesji. W wywiadach opowiadają oni o powodach swojego zainteresowania ikoną oraz o szczególnym miejscu w ich życiu tego typu twórczości.
Produkcja powstała we współpracy z redakcją TVP Kultura i TVP Kraków. Film był wielokrotnie emitowany w okresie świąt Bożego Narodzenia na antenie TVP Kraków, a także TVP Kultura.
Specjalnie na potrzeby wydania na płytach DVD powstał dodatkowy film (IKONA KROK PO KROKU), który pokazuje szczegółowo etapy tworzenia ikony (oraz ich symbolikę), a poszerzono go o wypowiedzi i ujęcia, które nie znalazły się w produkcji emitowanej w TVP.
Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję!

Mirosław Krzyszkowski - autor m.in.:

Pilecki. Śladami mojego taty - okładka książki
Pilecki. Śladami mojego taty Mirosław Krzyszkowski, Bogdan Wasztyl;

Kupujący tę pozycję zamówili również:

Produkty podobne:

Środa, 23 Stycznia 2019 roku.