pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
okładka filmu - Papusza
Papusza pozycja dostępna
okładka filmu - Marszałek Piłsudski
Marszałek Piłsudski pozycja dostępna
film:

Matteo

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Telewizja Polska
Rok wyd.: 2018
Rodzaj nośnika: Digipack
EAN: 9788393899227
Data: 2018-11-16
Cena wydawcy: 29.40 złpozycja niedostępna

Matteo - opis filmu:

Pierwszy raz o Matteo da Agnone, niezwykłym zakonniku i egzorcyście, usłyszałem od o. Cipriano de Meo, prezesa Międzynarodowego Stowarzyszenia Egzorcystów. Stało się to rok temu, podczas realizacji filmu "Jak pokonać Szatana" - mówi Michał Kondrat, reżyser filmu.

Postać Ojca Matteo nie dawała mi spokoju, mimo, że w Kościele jest przecież wielu superbohaterów i ich historie warte są pokazania. Okazuje się, że obecnie moc jego wstawiennictwa jest równie silna, a, a nawet silniejsza, niż za życia. Do grobu Matteo przyjeżdżają pielgrzymi z całego świata. I choć zmarł 31 października 1616 r. wciąż egzorcyzmuje, a przy jego grobie nawet teraz - 400 lat później - dochodzi do cudownych uzdrowień i uwolnień od dręczeń demonicznych. Niektóre z nich zostały pokazane w filmie Michała Kondrata.

Kim był Matteo? Co kryją archiwa miasta Agnone? Jak na tę historię zareagował Watykan? Na te pytania odpowiadają: o. Cipriano de Meo, ks. Nazareno M. Galullo, charyzmatyk i prof. Maria Cristina Melloni, włoska badaczka historii.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Matteo"