pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
film:

Kultowe seriale dla młodzieży Stanisława Jędryki

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Telewizja Polska
Rok wyd.: 2012
EAN: 5902600066699
Data: 2012-04-10
58.30 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis filmu:

Wakacje z duchami Ekranizacja powieści Adama Bahdaja pt. Wakacje z duchami".

Trzej chłopcy spędzają wakacje w leśniczówce położonej nieopodal prastarego zamku.

W zamczysku tym zaczynają nagle pojawiać się duchy, chłopcy postanawiają zbadać tę niecodzienną sprawę.

Podróż za jeden uśmiech Popularny polski serial telewizyjny dla dzieci o perypetiach dwóch młodzików podczas wakacji.

Dwaj kuzyni, Duduś i Poldek, jadą po zakończeniu roku szkolnego sami i bez pieniędzy na wakacje nad morze. Śpią pod gołym niebem, przyłączają się do wycieczki szkolnej, podróżują w chłodni, w wozie meblowym wiozącym trumny, aż w końcu docierają nad morze, gdzie czekają na nich stęsknieni rodzice.

Do przerwy 0:1 Serial telewizyjny o tematyce młodzieżowej, utrzymany w klimacie powojennej Warszawy, z wdziękiem i humorem ukazuje perypetie piłkarskich drużyn podwórkowych, tworzonych samorzutnie przez dzieci.

Dwa zespoły Syrenka i Huragan ubiegają się o miano najlepszego w zawodach organizowanych przez Życie Warszawy. Młodzi piłkarze, dzieci z niezamożnych, niekiedy patologicznych rodzin, często w nieprzewidzianych sytuacjach muszą wykazywać hart ducha i odpowiedzialność, okazywać swoje postawy moralne i cechy charakteru, nieraz zdawać trudny egzamin życiowy. Paragon, sympatyczny chłopiec, dzielny, ale i pechowy sportowiec, odważnie znosi przeciwności losu i gorycz porażek, a jego ulubione legalnie bywa, że ma tylko pozory legalności.

Stawiam na Tolka Banana Serial telewizyjny o tematyce młodzieżowej, podejmujący istotne problemy nurtujące nastolatków.

Czterej nastoletni chłopcy i dziewczyna pozostają w stałym konflikcie z przyjętym porządkiem obyczajowym - od chuligańskiego stylu życia dzieli ich tylko krok. Ucieleśnieniem ich marzeń jest romantyczna postać Tolka Banana, którego tajemnicza osobowość działa na wyobraźnię grupy młodych ludzi. Młodzieżowaszajka" zmienia swoje postępowanie pod wpływem idola - bohaterowie uczą się przyjaźni i uczciwości w myśl zasady: jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.

Szaleństwa Majki Skowron Telewizyjna adaptacja powieści Aleksandra Minkowskiego. Szaleństwo Majki Skowron" opowiada o konflikcie pokoleniowym między rodzicami i dziećmi. Stanisław Jędryka pokazał go w dwu wariantach. Między córką i ojcem - dyrektorem Zakładu Chemicznego, oraz synem i ojcem - komendantem posterunku MO. Przyczyny konfliktów są różne. Majka ucieka z domu na znak protestu przeciwko konformistycznej postawie ojca. Jako dyrektor zakładu boi się on zawodowego ryzyka, choć w życiu prywatnym nieraz wykazywał się bohaterstwem. Z kolei Ariel - nastolatek, który pomaga Majce ukrywać się na Mazurach, ma ojcu za złe, że sympatyzuje z miejscową lekarką. Chłopcu o tyle trudniej to zaakceptować, że nie ma matki. Konflikt pogłębia się, kiedy ojciec wszczyna śledztwo przeciwko kierownikowi miejscowej Spółdzielni Rybackiej, którego Ariel uważa za uczciwego człowieka. Podobna sytuacja rodzinna obojga bohaterów zbliża ich do siebie.

Rodzi się między nimi uczucie. Nagle świat przestaje być tak prosty, jak im się dotąd zdawało.

Uświadamiają sobie jego skomplikowanie i to, że nie zawsze przecież muszą mieć rację.

Film „Kultowe seriale dla młodzieży Stanisława Jędryki” - Producent/dystrybutor:Telewizja Polska. Cena 58.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.