pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
film:

Habit i zbroja. Historia zakonu krzyżackiego

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:AGORA
Rok wyd.: 2018
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788326826269
Data: 2018-05-11
28.63 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis filmu:

Scheda zakonu krzyżackiego wciąż rozpala wyobraźnię historyków. Jak doszło do upadku perfekcyjnie zorganizowanego i bardzo bogatego zakonu, który dysponował własnym państwem? Film "Habit i zbroja" przedstawia dzieje państwa zakonnego i Rzeczypospolitej jako gigantyczną grę strategiczną, w której konkurują ze sobą różne wartości cywilizacyjne.

Scenariusz Pawła Pitery i Jana Wróbla obejmuje 300 lat, a akcja fabularyzowanego filmu dokumentalnego z elementami animowanymi rozpoczyna się w XIII w. w Palestynie, gdzie powstał Zakon NMP Domu Niemieckiego. Obraz pokazuje kolonizację ziem pruskich nad Bałtykiem i budowę państwa zakonnego oraz okres jego prosperity. Przedstawia także wielką wojnę zakonu z Rzecząpospolitą w XV wieku, w tym bitwę pod Grunwaldem. Film kończy likwidacja państwa zakonnego na mocy II pokoju toruńskiego i akces jego mieszkańców do Rzeczypospolitej Obojga Narodów w tzw. hołdzie pruskim.

Materiały dodatkowe:
wywiad z twórcami
relacja z planu
prezentacja miast.

Film „Habit i zbroja. Historia zakonu krzyżackiego” - oprawa twarda - Producent/dystrybutor:AGORA. Cena 28.63 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.