pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
film:

Elvis. Eksplozja w Memphis

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Agencja Artystyczna MTJ
Rok wyd.: 2014
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 5906409800249
Data: 2014-11-14
18.59 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis filmu:

Fakty są powszechnie znane. Memphis w stanie Tennessee, 18 lipca 1953 roku. 19-letni chłopak niepewnie wchodzi do The Memphis Recording Service przy Union Avenue nr 706. Chce amatorsko nagrać parę aktualnych przebojów w prezencie dla swojej matki. Sekretarka firmy, Marion Keisker, tego dnia sama w biurze, robi jedną dodatkową kopię i mówi swojemu szefowi, żechłopak jest dobrym wykonawcą ballad". Sześć miesięcy później chłopak zatrzymuje się tam ponownie. Marion nakłania Sama Phillipsa - szefa - aby go posłuchał.

Ale za tą legendą o Elvisie Aaronie Presleyu i jego przemianie, jaka zaszła w muzyce i społeczeństwie, kryje się coś więcej, niż tylko zacytowany na wstępie epizod. Ten film zagląda za kulisy faktów iczyta między wierszami" po to, aby odkryćdlaczego" ijak" Rockn Roll został wynaleziony w Memphis przez spokojnego, szanowanego i religijnego młodego człowieka, kochającego wszystkie rodzaje muzyki W jaki sposób wydarzenia, które doprowadziły do brzemiennej w skutki sesji nagraniowej z 5 lipca 1954 roku, dały początek nie tylko zupełnie nowej muzyce, ale też nowemu stylowi życia tych, których zafascynował swoją twórczością Z pomocą tych, którzy wtedy tam byli i tych, którzy dogłębnie przestudiowali temat, poprzez unikalne filmy i zdjęcia, poprzez muzykę z tamtych trendotwórczych sesji i muzycznych wydarzeń, jakie w ślad za nimi nastąpiły i poprzez mnóstwo innych informacji niniejszy film próbuje odpowiedzieć na pytaniadlaczego" ijak". To zdecydowanie najbardziej szczegółowy, pouczający i z gruntu rozrywkowy film, jaki się kiedykolwiek ukazał na temat tamtej epoki i tamtych historycznych wydarzeń.

Film „Elvis. Eksplozja w Memphis” - oprawa twarda - Producent/dystrybutor:Agencja Artystyczna MTJ. Cena 18.59 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]