pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
film:

Elena

Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Against Gravity
Rok wyd.: 2012
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 5902020522188
Data: 2012-07-20
pozycja niedostępna

Elena - Andriej Zwiagincew, Oleg Niegin - opis filmu:

Władimir i Elena to starsze małżeństwo, mieszkające w luksusowym apartamencie w Moskwie. Pobrali się jako dojrzali ludzie, choć oboje pochodzą z różnych środowisk. Władimir to bogaty, wyrachowany, zimny uczuciowo, skupiony na sobie mężczyzna. Elena jest pielęgniarką, którą pewnego dnia poznał szpitalu. Ich wzajemne relacje przypominają układ. Dzieli ich wiele, ale łączy jedno: on ma pieniądze, ona zapewnia opiekę.

Pewnego dnia, na skutek ataku serca, Władimir trafia do szpitala, gdzie uświadamia sobie, że jego dni są policzone. Podczas odwiedzin nawiązuje nowe relacje z córką. Postanawia, że mimo wszystko to właśnie jej zapisze cały majątek. Elena otrzyma comiesięczną dożywotnią pensję. Nadzieje na finansową pomoc dla syna okazują się płonne. Z nieśmiałej i poddanej żony Elena nagle zmienia się w zdeterminowaną i zdolną do wszystkiego kobietę. Wymyśla tragiczny plan, który na zawsze zmieni życie jej rodziny.

"Elena" to najnowszy film znanego rosyjskiego reżysera Andrieja Zwiagincewa ("Powrót",Wygnanie"). Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury Un Certain Regard na festiwalu w Cannes oraz był nominowany do Europejskiej Nagrody Filmowej w kategorii Najlepsza aktorka europejska". Autorem ścieżki dźwiękowej do filmu jest Philip Glass.

Wydaniu DVD towarzyszy dodatek specjalny - ponad 30-minutowy wywiad z Andriejem Zwiagincewem przeprowadzony w marcu 2012 roku przez francuską dziennikarkę Véronique Martin w Hotel de la place des Vosges w Paryżu.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Elena"