pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Filmy »
»
Arka Przymierza - Tajemnica
film:

Arka Przymierza - Tajemnica

Marina Ricci

(reż.)
Dane szczegółowe:
Producent/dystrybutor:Elite Distribution
Rok wyd.: 2017
Rodzaj nośnika: DVD
Czas trwania: 60 h:m:s
EAN: 9788365405074
Data: 2019-09-13
17.49  24.99  7.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Arka Przymierza - Tajemnica - Marina Ricci - opis filmu:

Kto zbudował Arkę i co zostało w niej zamknięte? Kiedy i dlaczego zaginęła? Czy prawdziwa Arka znajduje się w Aksum w Etiopii? Film o historii i tajemnicach Arki Przymierza, którą polecił zbudować sam Pan Bóg.

Marina Ricci jest korespondentką w Watykanie i realizatorką filmów dokumentalnych poświęconych największym tajemnicom biblijnym. W swoim dokumencie próbuje wyjaśnić czy obiekt znajdujący się w kościele Matki Bożej z Syjonu w etiopskim Aksum jest autentyczną Arką Przymierza wykonaną według wskazówek samego Boga przez Żydów podczas ucieczki z Egiptu.

Etiopczycy posiadaniem Arki chlubią się od wieków. Nikt, z wyjątkiem strzegących ich kapłanów, nie ma do niej dostępu. Arkę udało się zobaczyć tylko jednemu człowiekowi. W filmie, to zresztą najciekawszy fragment dokumentu, wystąpił Giuseppe Claudio Infranca. Profesor Infranca jest Włochem, architektem i konserwatorem zabytków. Do Aksum pojechał na zaproszenie zwierzchnika Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego, by ocenić stan kościoła Matki Bożej z Syjonu, którego wnętrze zalała woda po siarczystej ulewie.

- Jestem pewny, że widziałem Arkę Przymierza, a jej biblijne datowanie jest prawidłowe. – mówi w filmie prof. Giuseppe Claudio Infranca. Czy jego świadectwo jest wiarygodne? Na to i wiele innych pytań związanych z tajemnicami Arki Przymierza odpowiedź znajdziemy w filmie.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o filmie "Arka Przymierza - Tajemnica"
Marina Ricci (reż.) - autor m.in.:
Papież Miłosierdzia - okładka filmu
Papież Miłosierdzia Marina Ricci;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sprawa Chrystusa - okładka filmu
Sprawa Chrystusa John Gunn
Produkty podobne: