pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
audiobook:

Zmierzch homo economicus (CD mp3)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Studio Emka
Rok wyd.: 2012
Rodzaj nośnika: twarda
EAN: 9788362304561
Data: 2012-11-23
Cena wydawcy: 33.97 złpozycja niedostępna

Opis audiobooka:

Zmierzch Homo Economicus to druga, po cieszącej się sukcesami Ekonomii dobra i zła, książka Sedlacka. Stanowi ponowną próbę odnowienia wiary w ekonomię i przedstawienia jej jako nauki z ludzką twarzą.

Latem 2011 roku w Oksfordzie Roman Chlupaty przeprowadził z Sedlackiem wywiad, który pierwotnie był przeznaczony dla radia. Wyszła z niego oryginalna i łatwa w odbiorze refleksja nad skomplikowanym problemem. Za pomocą inspirujących porównań i metafor nawiązujących do fizyki, literatury i biologii Sedlacek i Orrell wnikają do istoty systemu, skłaniając czytelników do myślenia i proponując - nie narzucając - rozwiązania. I co więcej robią to z humorem.

Tym razem Tomas Sedlaccek, członek Krajowej Rady Gospodarczej i były doradca Vaclava Havla do spraw ekonomicznych, nie zwraca się do czytelników jako autor lecz raczej dyskutant lubiący nakłaniać do dialogu. Poprzez pytania i odpowiedzi stara się dociec istoty obecnego kryzysu finansowego, politycznego i społecznego. Jako partnera do dyskusji wybrał kanadyjskiego matematyka i ekonomistę Davida Orella, który również lubi rozbijać stary ład i rozumie, że nie uzdrowimy systemu, jeśli nie zrobimy kroku w nieznane.

Audiobook „Zmierzch homo economicus (CD mp3)” - oprawa twarda - Wydawca: Studio Emka.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]