pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Sukces jest w twoich rękach - pudełko audiobooku
Sukces jest w twoich rękach pozycja dostępna
Tarzan - pudełko audiobooku
Tarzan pozycja dostępna
Mały lord (CD mp3) - pudełko audiobooku
Mały lord (CD mp3) pozycja dostępna
Księgarnia »
Audiobook »
»
Z wielką odwagą. Jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy...
audiobook:

Z wielką odwagą. Jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy i kochamy, jakimi jesteśmy rodzicami

Dane szczegółowe:
Wydawca: LAURUM
Rok wyd.: 2014
Rodzaj nośnika: CD
EAN: 9788377466100
Data: 2014-09-12
pozycja niedostępna

Z wielką odwagą. Jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy i kochamy, jakimi jesteśmy rodzicami - Brene Brown - opis audiobooka:

Odważ się być wrażliwym! Na podstawie dwunastu lat pionierskich badań nad związkami międzyludzkimi oraz takimi uczuciami, jak wstyd czy empatia Brené Brown obala kulturowy mit, zgodnie z którym wrażliwość jest słabością, oraz dowodzi, że tak naprawdę jest ona naszą najdokładniejszą miarą odwagi Nie kry tyk się liczy, nie człowiek, który wska zuje, jak po tykają się sil ni al bo co in ni mog li by zro bić le piej. Chwała na leży się mężczyźnie na are nie, które go twarz jest uma zana błotem, po tem i krwią, który dziel nie wal czy, który wie, co to jest wiel ki en tuzjazm, wiel kie poświęce nie, który ściera się w słusznych spra wach, który w swych naj lep szych chwi lach poz nał tryumf wielkiego wyczy nu, a w naj gor szych, gdy przeg ry wa, to przy naj mniej przeg-ry wa z od wagą, nie chcąc, aby je go miej sce było wśród chłod nych i nieśmiałych dusz, które nig dy nie poz nały ani sma ku zwy cięstwa, ani sma-ku po rażki.

Theodore Roosevelt Doświadczana przez nas na co dzień niepewność, podejmowane ryzyko oraz groźba zranienia naszych uczuć definiują, co to znaczy być wrażliwym lub wykazywać się wielką śmiałością.

Brown wyjaśnia, w jaki sposób wrażliwość stanowi sedno trudnych emocji, takich jak lęk, żal i rozczarowanie, a jednocześnie jest miejscem narodzin miłości, uczucia przynależności, radości, empatii, innowacji i kreatywności. Autorka tłumaczy, że gdy odcinamy się od naszej wrażliwości, dystansujemy się od doświadczeń, które nadają naszemu życiu sens i znaczenie.

Książka Z odwagą nie jest poświęcona wygrywaniu bądź przegrywaniu. W świecie, w którym dominuje myślenie w kategoriach nigdy dość, a lęk stał się drugą naturą człowieka, wrażliwość jest czymś niemal wywrotowym. Niewygodnym. Czasem nawet nieco niebezpiecznym. Niewątpliwie, jeśli do niej sięgniemy, ryzyko, że ktoś nas skrytykuje lub że zostaniemy zranieni, znacznie wzrośnie. Jednak gdy cofniemy się i prześledzimy nasze życie, odkryjemy, że nic nie jest równie niekomfortowe, niebezpieczne lub bolesne, jak stanie z boku, zaglądanie do środka i zastanawianie się, jakby to było, gdybyśmy mieli odwagę wkroczyć na ring - niezależnie od tego, czy jest to nowy związek, ważne spotkanie, proces twórczy, czy trudna rozmowa z członkami rodziny.

Z odwagą to praktyczna i skuteczna nowa wizja, która pozwoli nam odkryć się przed innymi ludźmi.

Brene Brown Dr Brené Brown jest licencjonowanym starszym pracownikiem socjalnym i pracownikiem naukowym w Kolegium Pracy Socjalnej przy Uniwersytecie w Houston. Autorka książek: Dary niedoskonałości i I Thought It Was Just Me. Jej przełomowe osiągnięcia badawcze zostały przedstawione przez amerykańską sieć telewizyjną PBS i radiową NPR oraz stanowią temat dwóch wystąpień transmitowanych przez Ted.com. Brené Brown wraz z mężem i dwojgiem dzieci mieszka w Houston, w stanie Teksas.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o audiobooku "Z wielką odwagą. Jak odwaga bycia wrażliwym zmienia to, jak żyjemy..."
Brene Brown - autor m.in.:
Z wielką odwagą - okładka książki
Z wielką odwagą Brene Brown;